| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 630 x 300 mm |
| Deplasarea pe axa X | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 170 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 220 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 120 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition, under power.
The RUHLA VRB 2242 toolroom milling machine, manufactured by VEB Kombinat Umformtechnik, represents an ideal solution for precise milling operations in toolrooms and repair workshops. This compact machine, without a control system (manual), is characterized by high rigidity and precision, making it a reliable partner for single-piece and small-batch production of complex parts. Thanks to its design, it enables efficient machining with an emphasis on detail and long service life, thereby increasing productivity while maintaining low operating costs.
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | nu |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 900 x 500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 700 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 500 mm |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Viteza axului | 0 - 3150 /min. |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2220x2115x2120 mm |
| Geutatea mașinii | 2550 kg |
| An fabricație: | 1974 |
| Sistem de control | nu |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 300 x 700 mm |
| Deplasarea pe axa X | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 250 mm |
| Conicitatea axului | ISA 40 . |
| Puterea motorului principal | 3,5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1450 x 1660 mm |
| Geutatea mașinii | 1550 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 800 x 400 mm |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Puterea motorului principal | 3 kW |
| Viteza axului | 40 - 2000 /min. |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1830 x 1645 x 1735 mm |
| Geutatea mașinii | 1725 kg |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | 802 D si |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 254x1000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 620 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 150 mm |
| Conicitatea axului | SK 40/BT 40 . |
| Viteza axului | 60 - 4000 /min. |
| Avansul rapid | 7,5 m/min |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 310 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 800 x 400 mm |
| Deplasarea pe axa X | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Puterea motorului principal | 5,5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2210 x 2580 x 1910 mm |
| Geutatea mașinii | 2600 kg |