| Deplasarea pe axa X | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 300 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2550x2800x2150 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
| Diametrul maxim al sârmei | 0,1-0,36 mm |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in very good condition. An NX CAM post-processor is included with the machine.
The Mitsubishi Electric FA 20S Advance wire EDM machine represents a high-precision solution for the electrical discharge machining of complex parts. This 2006 model is an ideal choice for toolrooms and facilities requiring maximum precision in the production of cutting tools or molds. The main benefit of the machine is its reliability and advanced control system, which ensures a stable cutting process even for larger workpieces. Thanks to its design, it effectively combines high rigidity with a fine surface finish.
| An fabricație: | 2008 |
| Deplasarea pe axa X | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 249 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 249 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2000 |
| Deplasarea pe axa X | 320 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 220 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 180 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Consumul total de energie | 13 kVA |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3200 x 2200 x 2000 mm |
| Geutatea mașinii | 1200 kg |
| An fabricație: | 1998 |
| Deplasarea pe axa X | 520 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 370 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 300 mm |
| Axa U | 120 mm |
| Axa V | 120 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 650 kg |
| Geutatea mașinii | 2300 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2023 |
| Deplasarea pe axa X | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 300 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 250 mm |
| Axa U | 150 mm |
| Axa V | 150 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2190x2590x2230mm mm |
| Geutatea mașinii | 3400 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2016 |
| Deplasarea pe axa X | 800 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 200 mm |
| Geutatea mașinii | 300 kg |
| Diametrul maxim al sârmei | 0,3 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | 31i-WB |