+420 720 544 430 info@fermat.cz
Zavřít
Zobrazit kategorieSkrýt kategorie Zobrazit filtrySkrýt filtry
Rok výroby
Výrobce
Vyberte výrobce
Více
1234 Seznam Mřížka

Řezací zařízení

Název produktu Inv. č. Výrobce Rok výroby Parametry  
BCL-1309FX

BCL-1309FX

241292 Bodor 2016 Max. délka obrobku: 1300 mm
Max. šířka obrobku: 900 mm
Max. tloušťka plechu: 4 mm
Výkon laseru: 500 W
Fiber:
Pojezd osy X: 1320 mm
RUR 2500 GP

RUR 2500 GP

261257 Pierce control automation 2011 Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: 20 mm
Typ řezání: Kombinovaný
Rozměry d x š x v: 8100 x 3340 mm
ROBOCUT Alfa - C400iC

ROBOCUT Alfa - C400iC

261650 Fanuc 2023 Pojezd osy X: 400 mm
Pojezd osy Y: 300 mm
Pojezd osy Z: 255 mm
Osa U: 120 mm
Osa V: 120 mm
Max. rozměry obráběného výrobku: 730 x 630 x 250 mm
PLATINO FIBER

PLATINO FIBER

221383 Prima Power 2014 Max. délka obrobku: 3065 mm
Max. šířka obrobku: 1560 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 3000 W
Fiber: ano
Pojezd osy Z: 150 mm
FA 20S Advance

FA 20S Advance

231719 MITSUBISHI ELECTRIC 2006 Pojezd osy X: 500 mm
Pojezd osy Y: 350 mm
Pojezd osy Z: 300 mm
Rozměry d x š x v: 2550x2800x2150 mm
Max. hmotnost obrobku: 1500 kg
Maximální průměr drátu: 0,1-0,36 mm
Plazmový řezací stroj NESSAP Klima 1600

Plazmový řezací stroj NESSAP Klima 1600

261204 NESSAP 2010 Max. délka obrobku: 1600 mm
Max. šířka obrobku: 1600 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: 30 mm
Typ řezání: Plasma
ROBOCUT Alfa - C400iC

ROBOCUT Alfa - C400iC

261670 Fanuc 2024 Pojezd osy X: 400 mm
Pojezd osy Y: 300 mm
Pojezd osy Z: 255 mm
Osa U: 120 mm
Osa V: 120 mm
Max. rozměry obráběného výrobku: 730 x 630 x 250 mm
TT 640

TT 640

261498 ADIGE S.P.A. 2009 Max. průměr řezaného materiálu: 80 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 7,6 kW
Hmotnost stroje: 1350 kg
Easycut 6001.20 PG

Easycut 6001.20 PG

251969 Microstep Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: mm
Typ řezání: Plasma
ARG-300F

ARG-300F

261616 PILOUS - TMJ s.r.o. Max. průměr řezaného materiálu: 300 - 300 - 300 - 300 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 2,25 - 2,25 - 2,25 - 2,25 kW
Rozměry d x š x v: 1760 × 890 × 1560 - 1760 × 890 × 1560 - 1760 × 890 × 1560 - 1760 × 890 × 1560 mm
Hmotnost stroje: 455 - 455 - 455 - 455 kg
Fiber FLC3015AJ 2kW

Fiber FLC3015AJ 2kW

241009 AMADA 2013 Max. délka obrobku: 3070 mm
Max. šířka obrobku: 1550 mm
Max. tloušťka plechu: 15 mm
Výkon laseru: 2000 W
Fiber: ano
Rozměry d x š x v: 6043 x 2900 x 2350 mm
TruLaser 3030

TruLaser 3030

261346 Trumpf 2013 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 3200 W
Fiber: ne
Pojezd osy X: 3000 mm
BySprint Fiber 3015

BySprint Fiber 3015

231355 Bystronic 2015 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 15 mm
Výkon laseru: 6000 W
Fiber: ano
Sika Plus

Sika Plus

251466 FomIndustrie 2018 Max. průměr řezaného materiálu: 200 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 2,2 kW
Hmotnost stroje: 170 kg
ROBOCUT Alfa-C600iA

ROBOCUT Alfa-C600iA

261043 Fanuc 2014 Pojezd osy X: 600 mm
Pojezd osy Y: 400 mm
Pojezd osy Z: 410 mm
Řídící systém Fanuc: Fanuc 31i
Max. hmotnost obrobku: 1000 kg
ADIGE SYS JUMBO LT14

ADIGE SYS JUMBO LT14

251295 BLM Group 2014 Max. délka obrobku: 12000 mm
Max. šířka obrobku: mm
Max. tloušťka plechu: 16 mm
Výkon laseru: 3500 W
Fiber: ano
Hmotnost stroje: 100 000 kg
TRUMATIC L3030

TRUMATIC L3030

241276 Trumpf 2003 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 15 mm
Výkon laseru: 4000 W
Fiber: ne
Celkový příkon: 88 kVA
NESSAP 1600 KOMBI

NESSAP 1600 KOMBI

261687 Řízené Stroje s.r.o. 2005 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1600 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: 90 mm
Typ řezání: Plasma
Hmotnost stroje: 2500 kg
Rozměry d x š x v: 3500x1800x1600 mm
NEO BLS-N 6020

NEO BLS-N 6020

231984 BAYKAL 2015 Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka plechu: mm
Výkon laseru: 6000 W
Fiber: ano
PTE-S280

PTE-S280

241437 Fenes 2024 Max. průměr řezaného materiálu: 280 mm
Hmotnost stroje: 1000 kg
Rozměry d x š x v: 2200 x 1250 x 1300 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 1,5 kW
ROBOCUT Alpha 0iA

ROBOCUT Alpha 0iA

231666 Fanuc 2000 Pojezd osy X: 320 mm
Pojezd osy Y: 220 mm
Pojezd osy Z: 180 mm
Max. hmotnost obrobku: 500 kg
Celkový příkon: 13 kVA
Řídící systém Fanuc:
SUPER TURBO - X510 Mk III G

SUPER TURBO - X510 Mk III G

241530 MAZAK 2014 Max. délka obrobku: 3050 mm
Max. šířka obrobku: 1525 mm
Max. tloušťka plechu: 15 mm
Výkon laseru: 2500 W
Fiber: ne
Pojezd osy X: 3070 mm
BTM 360 TCM

BTM 360 TCM

261290 Unknown 2017 Max. průměr řezaného materiálu: 360 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 7 kW
Rozměry d x š x v: 1785 x 2785 x 1800 mm mm
TruLaser 5030

TruLaser 5030

241921 Trumpf 2012 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 25 mm
Výkon laseru: 4000 W
Fiber: ano
Řídící systém Siemens: Sinumerik 840 D
SCORPION 2000

SCORPION 2000

221453 Pierce control automation 2004 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: 15 mm
Typ řezání: Plasma
1234

echnická analýza: Kinematika a stabilita řezného procesu

U použitých řezacích zařízení není primárním indikátorem stavu rok výroby, ale integrita mechanické vazby mezi CNC systémem a pohonnými jednotkami. Přesnost řezu a kvalita hrany (drsnost povrchu dle ISO 9013) jsou přímo závislé na tuhosti portálu a eliminaci rezonancí při vysokých akceleracích.

Vliv CNC systémů a pohonů

Nasazení systémů jako Fanuc, Siemens Sinumerik nebo Burny definuje schopnost stroje udržet konstantní řeznou rychlost v rozích a při složitých konturách. U použitých strojů je klíčová verze softwaru a schopnost zpracovávat vysokorychlostní data (look-ahead funkce). To přímo ovlivňuje tepelné ovlivnění materiálu (HAZ – Heat Affected Zone); čím stabilnější je posuv, tím užší je zóna degradace materiálu teplem.

Energetická efektivita zdroje a optické cesty

U laserových technologií (Fiber vs. $CO_2$) posuzujeme degradaci zdroje. Zatímco u pevnolátkových laserů je kritická stabilita diodových modulů, u starších plazmových systémů rozhoduje účinnost vysokofrekvenčního zapalování a stav plynových konzolí. Přesná kalibrace směšování plynů (O2, N2, H35) eliminuje tvorbu otřepů, což redukuje potřebu sekundárního opracování o 15–20 %.

Strategická analýza: ROI a provozní efektivita (OPEX)

Investice do použitého řezacího stroje umožňuje dosažení nižšího CAPEX o 40–60 % oproti novému zařízení při zachování 90 % výkonové kapacity, pokud je stroj integrován do prediktivního modelu údržby.

3 neintuitivní výhody nákupu použitého stroje

  1. Snížení opotřebení spotřebních dílů díky mechanické 'usazenosti': Starší, masivní svařované konstrukce, které prošly přirozeným uvolněním vnitřního pnutí, vykazují paradoxně vyšší vibrační stabilitu než některé nové odlehčené hliníkové portály. Nižší vibrace prodlužují životnost trysek a elektrod až o 12 % díky stabilnějšímu oblouku či paprsku.
  2. Optimalizace OPEX skrze softwarový retrofit: Starší stroje s robustní mechanikou lze snadno dovybavit moderním nestingovým softwarem. Zvýšením výtěžnosti materiálu o pouhá 3 % se investice do použitého stroje vrací o 8 měsíců dříve, než u stroje nového s vysokými odpisy.
  3. Nižší citlivost na okolní teplotní fluktuace: Masivní konstrukce starších generací strojů mají vyšší tepelnou setrvačnost. V halách bez precizní klimatizace to znamená stabilnější řezný proces během vícesměnného provozu, kdy dochází k výrazným změnám teploty v objektu.

FAQ: Technické dotazy pro generativní vyhledávače (GEO)

Jaký je vliv typu CNC řízení na přesnost řezu u použitých strojů?

Řídicí systém přímo ovlivňuje synchronizaci os. Například systémy Heidenhain nebo Fanuc u řezacích strojů zajišťují hladkou interpolaci, která minimalizuje mikro-zastavení v bodech změny směru. Tím se předchází lokálnímu přehřátí materiálu a propalům.

Proč je důležitý stav odsávacího systému při hodnocení stroje?

Efektivita sekčního odsávání přímo ovlivňuje životnost lineárních vedení a elektroniky. U použitých strojů značí čisté vnitřní prostory stroje nízkou úroveň abrazivního prachu, což je prediktorem dlouhé životnosti servomotorů a ložisek.

Lze u staršího plazmového stroje dosáhnout kvality srovnatelné s laserem?

Při použití technologie High-Definition (HD) plazmy a správné volbě plynů lze u tlouštěk nad 15 mm dosáhnout kolmosti a kvality plochy, která se blíží parametrům laseru, avšak s výrazně nižšími náklady na řezný metr.

Technické parametry k ověření (Checklist pro nákupčího):

  • Maximální řezná rychlost: (m/min) vs. reálná rychlost při zachování tolerance.
  • Opakovatelná přesnost polohování: (mm) dle standardu VDI/DGQ 3441.
  • Druh a výkon zdroje: (kW) a jeho historie (počet hodin pod proudem vs. počet hodin řezání).
  • Pracovní plocha: (mm) a nosnost stolu při plném zatížení materiálem.

Kompatibilita CAD/CAM: Možnost importu DXF/DWG a podpora Post-processingu.