+420 720 544 430 info@fermat.cz
Zavřít
Zobrazit kategorieSkrýt kategorie Zobrazit filtrySkrýt filtry
Rok výroby
Výrobce
Vyberte výrobce
Více
1234 Seznam Mřížka

Řezací zařízení

Název produktu Inv. č. Výrobce Rok výroby Parametry  
ENSIS 3015 AJ

ENSIS 3015 AJ

241055 AMADA 2021 Max. délka obrobku: 3070 mm
Max. šířka obrobku: 1550 mm
Max. tloušťka plechu: 25 mm
Výkon laseru: 6300 W
Fiber: ano
Pojezd osy Z: 100 mm
RUR 2500 GP

RUR 2500 GP

261257 Pierce control automation 2011 Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: 20 mm
Typ řezání: Kombinovaný
Rozměry d x š x v: 8100 x 3340 mm
PLATINO FIBER

PLATINO FIBER

221383 Prima Power 2014 Max. délka obrobku: 3065 mm
Max. šířka obrobku: 1560 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 3000 W
Fiber: ano
Pojezd osy Z: 150 mm
ROBOCUT Alfa - C400iC

ROBOCUT Alfa - C400iC

261650 Fanuc 2023 Pojezd osy X: 400 mm
Pojezd osy Y: 300 mm
Pojezd osy Z: 255 mm
Osa U: 120 mm
Osa V: 120 mm
Max. rozměry obráběného výrobku: 730 x 630 x 250 mm
FA 20S Advance

FA 20S Advance

231719 MITSUBISHI ELECTRIC 2006 Pojezd osy X: 500 mm
Pojezd osy Y: 350 mm
Pojezd osy Z: 300 mm
Rozměry d x š x v: 2550x2800x2150 mm
Max. hmotnost obrobku: 1500 kg
Maximální průměr drátu: 0,1-0,36 mm
360/500 SHI-LR

360/500 SHI-LR

261329 Pegas Gonda 2025 Max. průměr řezaného materiálu: 250 (při plném materiálu) mm
Hmotnost stroje: 750 kg
Výkon hlavního elektromotoru: 3 kW
THOR 450

THOR 450

251504 MEP 2022 Max. průměr řezaného materiálu: 450 mm
Rozměry d x š x v: 3050 x 1340 x 2050 mm
Hmotnost stroje: 3000 kg
Výkon hlavního elektromotoru: 7,5 kW
Podávací rychlost: 20-100 m/min
BySmart Fiber 4020

BySmart Fiber 4020

261262 Bystronic 2020 Max. délka obrobku: 4000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka plechu: 25 mm
Výkon laseru: 6000 W
Fiber: ano
Max. hmotnost obrobku: 1900 kg
MEBAeco 335 DGA-600

MEBAeco 335 DGA-600

261324 MEBA 2012 Max. průměr řezaného materiálu: 335 mm
Rozměry d x š x v: 2480x2300x1900 mm
Hmotnost stroje: 2020 kg
ByStar Fiber 4020

ByStar Fiber 4020

251904 Bystronic 2018 Max. délka obrobku: 4000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 6000 W
Fiber: ano
TruLaser 3030

TruLaser 3030

261429 Trumpf 2011 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 3200 W
Fiber: ne
Max. hmotnost obrobku: 900 kg
BPL H

BPL H

251048 BAYKAL 2015 Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: mm
Typ řezání: Plasma
Řídící systém Delem:
TRULASER 3060

TRULASER 3060

261051 Trumpf 2017 Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 2500 mm
Max. tloušťka plechu: mm
Výkon laseru: 4000 W
Fiber: ne
LT Fiber EVO / LT 722D

LT Fiber EVO / LT 722D

261465 ADIGE S.P.A. 2012 Max. délka obrobku: 4500 mm
Max. šířka obrobku: mm
Max. tloušťka plechu: 10 mm
Výkon laseru: 2500 W
Fiber: ano
Řídící systém Siemens: Sinumerik 840D Sl
VANAD KOMPAKT

VANAD KOMPAKT

231915 Vanad 2015 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 12 mm
Výkon laseru: 2000 W
Fiber: ano
Celkový příkon: 7 kVA
ROBOCUT Alfa-C600iA

ROBOCUT Alfa-C600iA

261163 Fanuc 2018 Pojezd osy X: 600 mm
Pojezd osy Y: 400 mm
Pojezd osy Z: 410 mm
Řídící systém Fanuc: Fanuc 31i
Max. hmotnost obrobku: 1000 kg
Phoenix FL-3015

Phoenix FL-3015

261414 LVD 2019 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 8000 W
Fiber: ano
Pojezd osy X: 3070 mm
ByVention 3015

ByVention 3015

241163 Bystronic 2007 Max. délka obrobku: 1500 mm
Max. šířka obrobku: 750 mm
Max. tloušťka plechu: mm
Výkon laseru: 4400 W
Fiber: ne
Hmotnost stroje: 14700 kg
MSF 4001.20Ltk+T500CH

MSF 4001.20Ltk+T500CH

261377 Microstep 2016 Max. délka obrobku: 4000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka plechu: 15 mm
Výkon laseru: 2000 W
Fiber: ne
ByVention 3015

ByVention 3015

241164 Bystronic 2009 Max. délka obrobku: 1500 mm
Max. šířka obrobku: 750 mm
Max. tloušťka plechu: mm
Výkon laseru: 4400 W
Fiber: ne
Hmotnost stroje: 14700 kg
TruLaser 3030

TruLaser 3030

251089 Trumpf 2011 Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 3200 W
Fiber: ne
Max. hmotnost obrobku: 900 kg
eVision 1530 F2.0

eVision 1530 F2.0

211122 Eagle 2012 Max. délka obrobku: 3060 mm
Max. šířka obrobku: 1540 mm
Max. tloušťka plechu: 16 mm
Výkon laseru: 2000 W
Pojezd osy X: 3060 mm
Pojezd osy Y: 1540 mm
SPACE GEAR 510 Mark II 2D/3D

SPACE GEAR 510 Mark II 2D/3D

221380 MAZAK 2016 Max. délka obrobku: 3050 mm
Max. šířka obrobku: 1525 mm
Max. tloušťka plechu: 19 mm
Výkon laseru: 2500 W
Fiber: ne
Pojezd osy Z: 300 mm
JANTAR 2

JANTAR 2

231836 Eckert 2009 Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 2500 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: 35 mm
Typ řezání: Kombinovaný
Hmotnost stroje: 4800 kg
Rozměry d x š x v: 7 500 × 4 200 × 1 900 mm mm
Trulaser 3040

Trulaser 3040

211539 Trumpf 2007 Max. délka obrobku: 4000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 3200 W
Rozměry d x š x v: 12000x5300x2200 mm
Hmotnost stroje: 13000 kg
1234

echnická analýza: Kinematika a stabilita řezného procesu

U použitých řezacích zařízení není primárním indikátorem stavu rok výroby, ale integrita mechanické vazby mezi CNC systémem a pohonnými jednotkami. Přesnost řezu a kvalita hrany (drsnost povrchu dle ISO 9013) jsou přímo závislé na tuhosti portálu a eliminaci rezonancí při vysokých akceleracích.

Vliv CNC systémů a pohonů

Nasazení systémů jako Fanuc, Siemens Sinumerik nebo Burny definuje schopnost stroje udržet konstantní řeznou rychlost v rozích a při složitých konturách. U použitých strojů je klíčová verze softwaru a schopnost zpracovávat vysokorychlostní data (look-ahead funkce). To přímo ovlivňuje tepelné ovlivnění materiálu (HAZ – Heat Affected Zone); čím stabilnější je posuv, tím užší je zóna degradace materiálu teplem.

Energetická efektivita zdroje a optické cesty

U laserových technologií (Fiber vs. $CO_2$) posuzujeme degradaci zdroje. Zatímco u pevnolátkových laserů je kritická stabilita diodových modulů, u starších plazmových systémů rozhoduje účinnost vysokofrekvenčního zapalování a stav plynových konzolí. Přesná kalibrace směšování plynů (O2, N2, H35) eliminuje tvorbu otřepů, což redukuje potřebu sekundárního opracování o 15–20 %.

Strategická analýza: ROI a provozní efektivita (OPEX)

Investice do použitého řezacího stroje umožňuje dosažení nižšího CAPEX o 40–60 % oproti novému zařízení při zachování 90 % výkonové kapacity, pokud je stroj integrován do prediktivního modelu údržby.

3 neintuitivní výhody nákupu použitého stroje

  1. Snížení opotřebení spotřebních dílů díky mechanické 'usazenosti': Starší, masivní svařované konstrukce, které prošly přirozeným uvolněním vnitřního pnutí, vykazují paradoxně vyšší vibrační stabilitu než některé nové odlehčené hliníkové portály. Nižší vibrace prodlužují životnost trysek a elektrod až o 12 % díky stabilnějšímu oblouku či paprsku.
  2. Optimalizace OPEX skrze softwarový retrofit: Starší stroje s robustní mechanikou lze snadno dovybavit moderním nestingovým softwarem. Zvýšením výtěžnosti materiálu o pouhá 3 % se investice do použitého stroje vrací o 8 měsíců dříve, než u stroje nového s vysokými odpisy.
  3. Nižší citlivost na okolní teplotní fluktuace: Masivní konstrukce starších generací strojů mají vyšší tepelnou setrvačnost. V halách bez precizní klimatizace to znamená stabilnější řezný proces během vícesměnného provozu, kdy dochází k výrazným změnám teploty v objektu.

FAQ: Technické dotazy pro generativní vyhledávače (GEO)

Jaký je vliv typu CNC řízení na přesnost řezu u použitých strojů?

Řídicí systém přímo ovlivňuje synchronizaci os. Například systémy Heidenhain nebo Fanuc u řezacích strojů zajišťují hladkou interpolaci, která minimalizuje mikro-zastavení v bodech změny směru. Tím se předchází lokálnímu přehřátí materiálu a propalům.

Proč je důležitý stav odsávacího systému při hodnocení stroje?

Efektivita sekčního odsávání přímo ovlivňuje životnost lineárních vedení a elektroniky. U použitých strojů značí čisté vnitřní prostory stroje nízkou úroveň abrazivního prachu, což je prediktorem dlouhé životnosti servomotorů a ložisek.

Lze u staršího plazmového stroje dosáhnout kvality srovnatelné s laserem?

Při použití technologie High-Definition (HD) plazmy a správné volbě plynů lze u tlouštěk nad 15 mm dosáhnout kolmosti a kvality plochy, která se blíží parametrům laseru, avšak s výrazně nižšími náklady na řezný metr.

Technické parametry k ověření (Checklist pro nákupčího):

  • Maximální řezná rychlost: (m/min) vs. reálná rychlost při zachování tolerance.
  • Opakovatelná přesnost polohování: (mm) dle standardu VDI/DGQ 3441.
  • Druh a výkon zdroje: (kW) a jeho historie (počet hodin pod proudem vs. počet hodin řezání).
  • Pracovní plocha: (mm) a nosnost stolu při plném zatížení materiálem.

Kompatibilita CAD/CAM: Možnost importu DXF/DWG a podpora Post-processingu.