| Forța nominală de deformare a presei | 28 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Cursa maximă a berbecului | 260 mm |
| Geutatea mașinii | 480 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1230x700x1587 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Good technical condition, under power.
The CDCR 28/74-2 hydraulic press from the renowned manufacturer Rakovnické tvářecí stroje s.r.o. represents a reliable solution for efficient metal forming in toolrooms and mass production. This compact machine is ideal for precise pressing operations, assembly work, or component bending. Thanks to its design, it ensures stable performance and high precision during material processing, making it an effective tool for operations emphasizing quality and the long service life of production equipment.
| An fabricație: | 2012 |
| Forța nominală de deformare a presei | 150 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 700x1200 mm |
| Numărul cilindrilor | 2 |
| Cursa maximă a berbecului | 400 mm |
| Puterea motorului principal | 18,5 kW |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 160 t |
| Geutatea mașinii | 6838 kg |
| Dimensiunile mesei | 900x630 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2200x1250x3280m mm |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2003 |
| Forța nominală de deformare a presei | 500 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2000x3000 mm |
| Dimensiunile berbecului | 2000x3000 mm |
| Cursa culisei | 800 mm |
| Cursa ejectorului inferior | 280 mm |
| Puterea motorului principal | 30 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5400x2700×4700 mm |
| Geutatea mașinii | 38000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile mesei | 750x560 mm |
| Geutatea mașinii | 4940 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1900x1200x3030mm mm |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Dimensiunile berbecului | 530x400 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1987 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 750x560 mm |
| Dimensiunile berbecului | 530x400 mm |
| Cursa culisei | 500 mm |
| Descarcarea | 360 mm |
| Cursa ejectorului inferior | 200 mm |
| Geutatea mașinii | 5000 kg |
| Sistem de control | nu |