| Avansul pe axa X | 850 mm/min |
| Avansul pe axa Y | 355 mm/min |
| Avansul pe axa Z | 280 mm/min |
| Viteza axului | 28 - 2440 /min. |
| Dimensiunile mesei | 1250 x 315 mm |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2800 x 2450 x 1710 mm |
| Geutatea mașinii | 3000 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in very good condition. Possibility of inspection.
Additional equipment:
3 axis measuring rulers Newall
Vertical milling head
Set of mandrels
The machine is in very good condition. Inspection is possible.
Optional equipment:
3-axis Newall digital readout (DRO)
Vertical milling head
Set of mandrels/arbors
Heckert FW 315 Universal Milling Machine from the renowned manufacturer Starrag Group represents a reliable solution for precise milling operations in both piece and series production. Thanks to its robust construction and high rigidity, it is ideal for machining a wide range of metallic materials. The machine stands out for its easy operation and stability during demanding work cycles, ensuring efficient use in toolrooms and general engineering plants seeking an optimal balance between performance and long service life.
| An fabricație: | 2020 |
| Sistem de control | |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2000 x 500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 700 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 500 mm |
| Viteza axului | 30 - 2050 /min. |
| Încărcarea maximă a mesei | 1800 kg |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2285 x 2600 x 2100 mm |
| Geutatea mașinii | 5000 kg |
| Avans rapid pe axa X | 2,2 m/min |
| Avansul rapid pe axa Y | 2,2 m/min |
| Avansul rapid pe axa Z | 1,1 m/min |
| An fabricație: | 1993 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 415 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1400 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 750 mm |
| Diametrul mesei | 1400 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 4000 kg |
| An fabricație: | 2012 |
| Sistem de control | da |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1370x320 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 300 kg |
| Deplasarea pe axa Y | 360 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Conicitatea axului | SK 40 . |
| Descarcarea | 178-868 mm |
| Cap de frezare/freză | da |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1900x1750x2350 mm |
| Geutatea mașinii | 1950 kg |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000 x 520 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 650 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Viteza axului | 50 - 3000 /min. |
| Geutatea mașinii | 3800 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4200x2200x2200 mm |
| An fabricație: | 2015 |
| Sistem de control | da |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000 × 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Viteza axului | 0 - 2500 /min. |
| Puterea motorului principal | 22,5 kW |
| Conicitatea axului | 38 mm . |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1000 kg |