| Sistem de control Heidenhain | TNC 426 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 6020x1060 mm |
| Deplasarea pe axa X | 4300 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 760 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1200 mm |
| Conicitatea axului | SK 50 . |
| Viteza axului | 5 - 2000 /min. |
| Încărcarea maximă a mesei | 8000 kg |
| Geutatea mașinii | 36000 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
The Mecof CS 105 bed-type milling machine represents a robust solution for precise and high-performance milling of large workpieces. Thanks to its design and the proven Heidenhain control system, it is ideal for demanding metalworking operations in toolrooms and heavy engineering. The machine stands out for its high rigidity and stability, ensuring precise results even when roughing large surfaces. This milling machine offers reliability and efficient process control for users requiring versatility and long equipment service life.
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 4000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1500 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1500 mm |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 60 |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 11200 x 8140 x 5390 mm |
| Geutatea mașinii | 50 000 kg |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3500x1300 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1200 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1500 mm |
| Avansul de lucru | 6000 mm/min |
| Avansul rapid | 15 m/min |
| Viteza axului | 0 - 2800 /min. |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 60 |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Diametrul axului de lucru/principal | 130 mm |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Selca | S3000 CNC |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2000 x 700 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 700 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 700 mm |
| Puterea motorului principal | 30 kW |
| Geutatea mașinii | 16000 kg |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 426 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Deplasarea pe axa X | 24000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1250 mm |
| Viteza axului | 0 - 4000 /min. |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 60 |
| Răcire prin ax | da |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000x1250 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1400 mm |
| Viteza axului | 10 - 5000 /min. |
| Încărcarea maximă a mesei | 7000 kg |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 8 |
| Geutatea mașinii | 23000 kg |