| Sistem de control Kitamura | Arumatik-Mi |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 630x630 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1100 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 920 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1050 mm |
| Viteza axului | 35 - 12000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 15 bar |
| Conicitatea axului | SK - 50 BIG + . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 61 |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
| Numărul paleților | 2 |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in very good condition, currently connected, and testing is possible upon prior agreement.
Power-on time: 40,656 h
Working hours: 33,198 h
Description
The Kitamura MYCENTER HX 630G horizontal machining center is a high-performance solution for precise and dynamic milling in engineering production. The machine is ideal for demanding operations requiring rigidity and stability when machining large workpieces. Thanks to the automatic pallet changer and the advanced Arumatik-Mi control system, it significantly increases production efficiency and minimizes downtime. This center is an optimal choice for facilities focused on high productivity and maximum precision in repetitive manufacturing.
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 500x500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 660 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 660 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 10 - 12000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | nu |
| Conicitatea axului | HSK-63 . |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 700 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 850 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 400 kg |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 400x400 mm |
| Deplasarea pe axa X | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 510 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 10 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | da |
| Conicitatea axului | SK40 . |
| Numărul paleților | 2 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4730x2540x2616 mm |
| Geutatea mașinii | 8600 kg |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 600 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 600 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 300 kg |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 45 |
| An fabricație: | 2003 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | mm |
| Deplasarea pe axa X | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 450 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Viteza axului | 50 - 12500 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | |
| Conicitatea axului | . |
| Numărul paleților | 2 |
| Magazia de scule | da |
| An fabricație: | 2010 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1000x800 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1700 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1800 mm |
| Viteza axului | 1 - 6000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 50 bar |
| Conicitatea axului | SK 50 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 180 |
| Numărul paleților | 2 |
| Încărcarea maximă a mesei | 4000 kg |
| Puterea motorului principal | 37 kW |
| An fabricație: | 2006 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 800 x 630 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1200 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 950 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1200 mm |
| Viteza axului | 20 - 6000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 15 bar |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Numărul paleților | 2 |
| Geutatea mașinii | 24500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 7600 x 5100 x 4150 mm |