| Diametrul maxim al rectificării | 280 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 1000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 60 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | da |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3775x2300x2000 mm |
| Geutatea mașinii | 3250 kg |
| Diametrul mandrinei | 125 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition, testing is possible.
The TOS Hostivař BUA 25/1000 universal cylindrical grinder is a proven solution for precise external and internal grinding of cylindrical surfaces. Thanks to its integrated internal grinding attachment, it offers high versatility for processing shafts and bores in both single-piece and series production. This model from the renowned Czechoslovak manufacturer stands out for its rigid construction and stability, ensuring reliability during demanding operations. It represents an ideal choice for workshops requiring precise machining of workpieces with high surface quality.
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Simatic OP17 |
| Diametrul maxim al rectificării | 400 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 1500 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | da |
| Geutatea mașinii | 9200 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6220x2760x1950 mm |
| An fabricație: | 1975 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al rectificării | 250 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 600 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | da |
| Puterea motorului principal | 6,5 kW |
| Geutatea mașinii | 2700 kg |
| An fabricație: | 2018 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mitsubishi | M 70 |
| Diametrul maxim al rectificării | 400 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 1000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 750 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | nu |
| An fabricație: | 1988 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al rectificării | 200 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 400 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 20 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | da |
| Consumul total de energie | 5 kVA |
| Viteza axului | 60 - 1200 /min. |
| Geutatea mașinii | 1900 kg |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul maxim al rectificării | 630 mm |
| Lungimea maximă de rectificare | 3000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1200 kg |
| Dispozitiv pt. rectificare interioară | nu |
| Consumul total de energie | 56 kVA |
| Geutatea mașinii | 12700 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 9900x2980x1875 mm |