We are sorry. This product is no longer available. Below you can choose from the similar products.
Show products in the same category
| YOM: | 1991 |
| Max. drilling diameter | 16 mm |
| Spindle taper | MK2 . |
| Travel X-axis | 750 mm |
| Travel Y-axis | 300 mm |
| Travel Z-axis | 600 mm |
| Axis W | 500 mm |
| Axis A | +-20 ° |
| Spindle speed | 0 - 4000 /min. |
| Max. diameter of thread | M16 mm |
| Control system | YES |
| Control system Heidenhain | |
| Machine dimensions l x w x h | 3000x1700x1800 mm |
| Machine weight | 1600 kg |
| YOM: | 0 |
| Ram stroke | 400 mm |
| Control system | NO |