

Rok výroby:2013
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 10 mm
Výkon laseru: 1500 W
Fiber: ano




Max. průměr řezaného materiálu: mm
Výkon hlavního elektromotoru: 2,4 kW
Rozměry d x š x v: 2310 x 1900 x 1503 mm
Hmotnost stroje: 904 kg





Rok výroby:2008
Pojezd osy X: 350 mm
Pojezd osy Y: 249 mm
Pojezd osy Z: 249 mm






Rok výroby:2011
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 25 mm
Výkon laseru: 4000 W
Fiber: ano
Řídící systém Siemens: Sinumerik 840 D







Rok výroby:2002
Max. délka obrobku: 8000 mm
Max. tloušťka plechu: 30 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm





Rok výroby:2005
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 12 mm
Výkon laseru: 2000 W
Celkový příkon: 71 kVA
Hmotnost stroje: 11500 kg












Rok výroby:2012
Max. délka obrobku: 4000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Rozměry stolu: mm








Rok výroby:2015
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 12 mm
Výkon laseru: 750 W
Fiber: ano










Rok výroby:2019
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 15 mm
Výkon laseru: 4000 W
Fiber: ano
Max. hmotnost obrobku: 890 kg





Rok výroby:2022
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 8000 W
Fiber: ano
Max. hmotnost obrobku: 900 kg




Rok výroby:2016
Max. délka obrobku: 3050 mm
Max. šířka obrobku: 1525 mm
Max. tloušťka plechu: 19 mm
Výkon laseru: 2500 W
Fiber: ne
Pojezd osy Z: 300 mm







Rok výroby:2009
Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 2500 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: 35 mm
Typ řezání: Kombinovaný
Hmotnost stroje: 4800 kg
Rozměry d x š x v: 7 500 × 4 200 × 1 900 mm mm



Rok výroby:2007
Max. délka obrobku: 4000 mm
Max. šířka obrobku: 2000 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 3200 W
Rozměry d x š x v: 12000x5300x2200 mm
Hmotnost stroje: 13000 kg





Max. délka obrobku: 6000 mm
Max. šířka obrobku: 3000 mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: mm
Typ řezání: Plasma
Rozměr plechu: 4000x2000 mm




Rok výroby:2016
Pojezd osy X: 800 mm
Pojezd osy Y: 600 mm
Pojezd osy Z: 200 mm
Hmotnost stroje: 300 kg
Maximální průměr drátu: 0,3 mm
Max. hmotnost obrobku: 500 kg





Rok výroby:2014
Max. průměr řezaného materiálu: 560 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 4 kW
Rozměry d x š x v: 3500x1400x2100 mm
Hmotnost stroje: 3000 kg





Rok výroby:2013
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 12 mm
Výkon laseru: 2000 W
Fiber: ano
Pojezd osy X: 3050 mm

Rok výroby:2016
Max. délka obrobku: 4000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 12 mm
Výkon laseru: 2000 W
Fiber: ano
Celkový příkon: 7 kVA








Max. průměr řezaného materiálu: 640 mm
Hmotnost stroje: 4300 kg
Výkon hlavního elektromotoru: 9,2 kW

Rok výroby:2007
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 20 mm
Výkon laseru: 3200 W
Fiber: ne
Max. hmotnost obrobku: 900 kg

Rok výroby:2001
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 25 mm
Výkon laseru: 4400 W
Fiber: ne
Pojezd osy X: 3048 mm


Rok výroby:2012
Pojezd osy X: 600 mm
Pojezd osy Y: 400 mm
Pojezd osy Z: 300 mm
Osa U: 80 mm
Osa V: 80 mm
Max. výška obrobku: 300 mm





Rok výroby:2023
Max. délka obrobku: mm
Max. šířka obrobku: mm
Max. tloušťka řezaného materiálu: mm
Typ řezání:



Rok výroby:2002
Max. délka obrobku: 3000 mm
Max. šířka obrobku: 1500 mm
Max. tloušťka plechu: 12 mm
Výkon laseru: 2000 W
Fiber: ne
Celkový příkon: 71 kVA
Rok výroby:2023
Pojezd osy X: 400 mm
Pojezd osy Y: 300 mm
Pojezd osy Z: 250 mm
Osa U: 150 mm
Osa V: 150 mm
Max. zatížení stolu: 500 kg
U použitých řezacích zařízení není primárním indikátorem stavu rok výroby, ale integrita mechanické vazby mezi CNC systémem a pohonnými jednotkami. Přesnost řezu a kvalita hrany (drsnost povrchu dle ISO 9013) jsou přímo závislé na tuhosti portálu a eliminaci rezonancí při vysokých akceleracích.
Nasazení systémů jako Fanuc, Siemens Sinumerik nebo Burny definuje schopnost stroje udržet konstantní řeznou rychlost v rozích a při složitých konturách. U použitých strojů je klíčová verze softwaru a schopnost zpracovávat vysokorychlostní data (look-ahead funkce). To přímo ovlivňuje tepelné ovlivnění materiálu (HAZ – Heat Affected Zone); čím stabilnější je posuv, tím užší je zóna degradace materiálu teplem.
U laserových technologií (Fiber vs. $CO_2$) posuzujeme degradaci zdroje. Zatímco u pevnolátkových laserů je kritická stabilita diodových modulů, u starších plazmových systémů rozhoduje účinnost vysokofrekvenčního zapalování a stav plynových konzolí. Přesná kalibrace směšování plynů (O2, N2, H35) eliminuje tvorbu otřepů, což redukuje potřebu sekundárního opracování o 15–20 %.
Investice do použitého řezacího stroje umožňuje dosažení nižšího CAPEX o 40–60 % oproti novému zařízení při zachování 90 % výkonové kapacity, pokud je stroj integrován do prediktivního modelu údržby.
Jaký je vliv typu CNC řízení na přesnost řezu u použitých strojů?
Řídicí systém přímo ovlivňuje synchronizaci os. Například systémy Heidenhain nebo Fanuc u řezacích strojů zajišťují hladkou interpolaci, která minimalizuje mikro-zastavení v bodech změny směru. Tím se předchází lokálnímu přehřátí materiálu a propalům.
Proč je důležitý stav odsávacího systému při hodnocení stroje?
Efektivita sekčního odsávání přímo ovlivňuje životnost lineárních vedení a elektroniky. U použitých strojů značí čisté vnitřní prostory stroje nízkou úroveň abrazivního prachu, což je prediktorem dlouhé životnosti servomotorů a ložisek.
Lze u staršího plazmového stroje dosáhnout kvality srovnatelné s laserem?
Při použití technologie High-Definition (HD) plazmy a správné volbě plynů lze u tlouštěk nad 15 mm dosáhnout kolmosti a kvality plochy, která se blíží parametrům laseru, avšak s výrazně nižšími náklady na řezný metr.
Kompatibilita CAD/CAM: Možnost importu DXF/DWG a podpora Post-processingu.