| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3050 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 2100 mm |
| Maks. grubość ciętego materiału | 140 mm |
| Rodzaj cięcia | Autogen |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
The machine is in good technical condition, dismantled, and stored in a warehouse.
The RUR 2500 G cutting machine from Pierce Control Automation represents a reliable solution for precise metal cutting using oxy-fuel technology. This cutting equipment is ideal for shape-cutting thick plates and large blanks where high efficiency and process stability are required. Thanks to its robust construction and proven control system, it is suitable for heavy engineering and metal fabrication, ensuring long-term performance and low operating costs during demanding operations.
| Rok produkcji: | 2002 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 8000 mm |
| Maks. grubość blachy | 30 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 2000 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2004 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość ciętego materiału | 15 mm |
| Rodzaj cięcia | Plasma |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2024 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 1660 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 630 mm |
| Maks. grubość ciętego materiału | 20 mm |
| Rodzaj cięcia | Plasma |
| Ciężar maszyny | 7000 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 6000x4000x3000 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2023 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | mm |
| Maks. grubość ciętego materiału | mm |
| Rodzaj cięcia | |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 0 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 6000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. grubość ciętego materiału | mm |
| Rodzaj cięcia | Plasma |
| Rozmiar blachy | 4000x2000 mm |
| System sterowania | nie |