| Sistem de control Mitsubishi | M 70 V |
| Diametrul de strunjire | 600 mm |
| Lungimea de strunjire | 3000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 104 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Alimentator de bãri | nu |
| Diametru periferic deasupra batiului | 600 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 310 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 2800 mm |
| Axa C | 0,001 ° |
| Viteza axului | 10 - 2500 /min. |
| Capul revolver | da |
| Geutatea mașinii | 5150 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5840x1888x2050 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in excellent technical condition. Testing under power is available.
The Macmatic FBL 400 C multi-axis CNC lathe represents a powerful solution for complex turning operations requiring high precision and efficiency. Thanks to the integration of live tooling and a reliable Mitsubishi control system, the machine enables demanding machining processes within a single setup. This model is an ideal choice for the production of geometrically complex parts, where the user will particularly appreciate the structural stability, reduced production times, and high technological flexibility in the workplace.
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul de strunjire | 365 mm |
| Lungimea de strunjire | 450 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 60 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12/6 |
| Viteza axului | 0 - 6000 /min. |
| Puterea motorului principal | 12/16 kW |
| Axa C | 360 ° |
| Diametrul maxim al bării | 60 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000 x 1640 x 1730 mm |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
| An fabricație: | 2009 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mazatrol | MATRIX NEXUS |
| Diametrul de strunjire | 380 mm |
| Lungimea de strunjire | 500 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 74 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12/12 |
| Alimentator de bãri | nu |
| Axa C | 0,0001 ° |
| Viteza axului | 35 - 4000 /min. |
| Viteza sculelor angrenate | 25 - 4500 /min |
| Cuplul maxim al axului | 465 Nm |
| Avansul rapid | X,Z 30/33 m/min |
| Geutatea mașinii | 5000 kg |
| Diametru periferic deasupra batiului | 675 mm |
| An fabricație: | 2015 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Series 0i |
| Diametrul de strunjire | 376 mm |
| Lungimea de strunjire | 760 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | da |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 86 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 24/12 |
| Viteza axului | 0 - 3500 /min. |
| Diametru periferic deasupra batiului | 780 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 630 mm |
| Viteza sculelor angrenate | 0 - 5000 /min |
| Deplasarea pe axa Y | 105 mm |
| Deplasarea pe axa X | 260 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 830 mm |
| Puterea motorului principal | 18,5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3600x1900x2170 mm |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840D Sl |
| Diametrul de strunjire | 500 mm |
| Lungimea de strunjire | 780 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | da |
| Deplasarea pe axa Y (Strunguri) | 190 mm |
| Contra-ax | da |
| Alezaj ax' | 73 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12 |
| Alimentator de bãri | da |
| Viteza axului | 0 - 6000 /min. |
| Viteza sculelor angrenate | 0 - 5000 /min |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | 0i - TD |
| Diametrul de strunjire | 120 mm |
| Lungimea de strunjire | 250 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 100 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12 |
| Alimentator de bãri | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1480x1360 mm |
| Viteza axului | 0 - 4000 /min. |