| Max. diameter of the cut material | 0 in |
| Machine weight | 750 kg |
| Main motor power | 3 kW |
Subject to change of technical parameters.
The saw is intended for dividing material in vertical and angled cuts, angled cuts continuously adjustable from 0 to +60 degrees to the right and from 0 to -60 degrees to the left. Change the angle using the quick release lever.
It is used in piece and small-series production and, due to its robust construction, it enables the cutting of a wide range of profiles and bars of full cross-section. Angle rotation indicator directly on the saw display. Saw band 4780x34x1.1 mm.
| YOM: | 2014 |
| Max. diameter of the cut material | 560 mm |
| Main motor power | 4 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 3500x1400x2100 mm |
| Machine weight | 3000 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Max. diameter of the cut material | 340 mm |
| Main motor power | 2,2 kW |
| Machine weight | 600 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Machine weight | 400 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 2012 |
| Max. diameter of the cut material | 335 mm |
| Machine dimensions l x w x h | 2480x2300x1900 mm |
| Machine weight | 2020 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 2012 |
| Max. diameter of the cut material | 500 mm |
| Machine weight | 1450 kg |
| Control system | NO |