| Передвижение по оси X | 800 mm |
| Передвижение по оси Y | 600 mm |
| Передвижение по оси Z | 200 mm |
| Масса станка | 300 kg |
| Макс. диаметр проволоки | 0,3 mm |
| Макс. масса заготовки | 500 kg |
| Система управления Fanuc | 31i-WB |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
Serviced, in very good condition, approx. 4,800 hours worked.
The machine is in very good condition, connected, and available for testing.
The Fanuc ROBOCUT α-C800iB wire EDM machine represents a high-precision and reliable solution for electrical discharge machining of demanding components. This 2016 model is an ideal choice for tool and mold making, where maximum shape accuracy and surface quality are required. Thanks to the advanced Fanuc 31i-WB control system, it offers intuitive operation and efficient performance. The equipment is regularly serviced, in very good condition, and is ready for a live demonstration under power upon agreement.
| Год изготовления: | 2005 |
| Передвижение по оси X | 550 mm |
| Передвижение по оси Y | 350 mm |
| Передвижение по оси Z | 400 mm |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2018 |
| Передвижение по оси X | 600 mm |
| Передвижение по оси Y | 400 mm |
| Передвижение по оси Z | 410 mm |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Fanuc | Fanuc 31i |
| Макс. масса заготовки | 1000 kg |
| Год изготовления: | 2014 |
| Передвижение по оси X | 600 mm |
| Передвижение по оси Y | 400 mm |
| Передвижение по оси Z | 410 mm |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Fanuc | Fanuc 31i |
| Макс. масса заготовки | 1000 kg |
| Год изготовления: | 2006 |
| Передвижение по оси X | 500 mm |
| Передвижение по оси Y | 350 mm |
| Передвижение по оси Z | 300 mm |
| Размеры ДхШхВ | 2550x2800x2150 mm |
| Макс. масса заготовки | 1500 kg |
| Макс. диаметр проволоки | 0,1-0,36 mm |
| Масса станка | 3500 kg |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2000 |
| Передвижение по оси X | 400 mm |
| Передвижение по оси Y | 250 mm |
| Передвижение по оси Z | 200 mm |
| Размеры ДхШхВ | 1800 x 1600 x 2180 mm |
| Масса станка | 2500 kg |
| Диаметр стола | 850 x 500 x 200 mm |
| Макс. масса заготовки | 500 kg |
| ЧПУ | Нет |