| Deplasarea pe axa X | 800 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 200 mm |
| Geutatea mașinii | 300 kg |
| Diametrul maxim al sârmei | 0,3 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Sistem de control Fanuc | 31i-WB |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Serviced, in very good condition, approx. 4,800 hours worked.
The machine is in very good condition, connected, and available for testing.
The Fanuc ROBOCUT α-C800iB wire EDM machine represents a high-precision and reliable solution for electrical discharge machining of demanding components. This 2016 model is an ideal choice for tool and mold making, where maximum shape accuracy and surface quality are required. Thanks to the advanced Fanuc 31i-WB control system, it offers intuitive operation and efficient performance. The equipment is regularly serviced, in very good condition, and is ready for a live demonstration under power upon agreement.
| An fabricație: | 2005 |
| Deplasarea pe axa X | 550 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2018 |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 410 mm |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1000 kg |
| An fabricație: | 2014 |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 410 mm |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1000 kg |
| An fabricație: | 2006 |
| Deplasarea pe axa X | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 300 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2550x2800x2150 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
| Diametrul maxim al sârmei | 0,1-0,36 mm |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2000 |
| Deplasarea pe axa X | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 200 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1800 x 1600 x 2180 mm |
| Geutatea mașinii | 2500 kg |
| Diametrul mesei | 850 x 500 x 200 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Sistem de control | nu |