| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 320 mm |
| Średnica toczenia | 32 mm |
| System sterowania Mitsubishi | |
| Obroty wrzeciona | 0 - 8000 /min. |
| Podajnik pręta | tak |
| Maks. średnica materiału prętowego | 32 mm |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
Citizen A32 Swiss-Type Automatic Lathe with FMB Bar Feeder. The machine is in very good condition; inspection is possible by appointment.
The Citizen A32 automatic lathe represents a highly efficient solution for precision machining of rotary components in mass production. This modern machine (built in 2014) is ideal for complex operations requiring high stability and speed. Thanks to the combination of a top-tier Mitsubishi control system and an integrated bar feeder, it maximizes workshop productivity and minimizes non-productive time. The A32 model is a sought-after choice for operations emphasizing reliability and the precise processing of demanding workpieces
| Rok produkcji: | 2008 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 184 mm |
| Średnica toczenia | mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2008 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | mm |
| Średnica toczenia | mm |
| Ciężar maszyny | 4850 kg |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Siemens | |
| Rozmiary d x sz x w | 2588x1150x1765 mm |
| Obroty wrzeciona | 0 - 10000 /min. |
| Rok produkcji: | 2006 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 200 mm |
| Średnica toczenia | mm |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Fanuc | |
| Rozmiary d x sz x w | 2270x1650x2200(2500) mm |
| Ciężar maszyny | 3500 kg |
| Rok produkcji: | 0 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Średnica toczenia | 22 mm |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Mitsubishi | |
| Ciężar maszyny | 1850 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 2370x1105x1890 mm |
| Obroty wrzeciona | 50 - 7000 /min. |
| Rok produkcji: | 2004 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 160 mm |
| Średnica toczenia | mm |
| Ciężar maszyny | 3000 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 1100× 7270 × 1950 mm |
| System sterowania | nie |