| Diametru periferic deasupra batiului | 900 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 4000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is available for testing.
The Poreba TR 90/4000 conventional center lathe represents a robust solution for the precise and efficient machining of large shafts and heavy rotating components. Thanks to its rigid construction and significant swing over bed, the machine is ideal for demanding roughing and finishing operations in heavy engineering. The TR 90 model excels in durability and high stability when working with bulky workpieces, guaranteeing users reliable performance and high productivity even when processing extra-long parts.
| An fabricație: | 0 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 840 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 2750 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 6000 kg |
| Diametru periferic peste ghidaje | 530 mm |
| Alezaj ax' | 82 mm |
| Viteza axului | 7 - 900 /min. |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1966 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 3000 mm |
| Distanța dintre vârfuri | mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 2500 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1972 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 1600 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 10000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 28000 kg |
| Viteza axului | 0 - 355 /min. |
| Diametru periferic peste ghidaje | 1200 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 12000 x 2800 x 2400 mm |
| Geutatea mașinii | 46200 kg |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 802 C |
| An fabricație: | 0 |
| Diametru periferic deasupra batiului | mm |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1400 mm |
| Lungimea de strunjire | 8000 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1966 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 1600 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 3000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
| Puterea motorului principal | 40 kW |
| Sistem de control | nu |