| Lungimea maximă de rectificare | 1000 mm |
| Lățimea maximă de rectificare | 600 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 400 mm |
| Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat | Horizontální |
| Puterea motorului principal | 10 kW |
| Încărcarea maximă a mesei | 1000 kg |
| Viteza axului de polizare | 0 - 1500 /min |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3550x2320x2660 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Machine is in good condition.
Lubrication: Solid grease lubrication
Electric magnetic clamping plate 1000 x 750 mm. Coolant system with paper belt filter
Cleaning capacity: 80 l/min, filter density: 16-25 µm, filter paper width: 710 mm
Machine dimensions: Length: 3550 mm x Width: 2320 mm x Height: 2660 mm
Machine weight: 6300 kg
The ELB-SCHLIFF BD 10 SPS surface grinder is a high-precision solution for demanding flat-surface grinding operations. Thanks to its horizontal spindle arrangement and advanced control system, it ensures excellent surface quality and dimensional accuracy even when processing larger workpieces. The machine is ideal for toolrooms and precision engineering, where emphasis is placed on structural rigidity, long service life, and efficient process stability in daily use.
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Lungimea maximă de rectificare | 630 mm |
| Lățimea maximă de rectificare | 200 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 300 mm |
| Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 200 x 630 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 180 kg |
| Diametrul maxim al discului abraziv | 130 mm |
| Deplasarea pe axa X | 630 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 200 mm |
| Puterea motorului principal | 1,5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2460 x 1350 x 1480 mm |
| Geutatea mașinii | 1600 kg |
| An fabricație: | 1971 |
| Sistem de control | nu |
| Lungimea maximă de rectificare | 630 mm |
| Lățimea maximă de rectificare | 230 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 350 mm |
| Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat | Horizontální |
| Geutatea mașinii | 1600 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Lungimea maximă de rectificare | 630 mm |
| Lățimea maximă de rectificare | 230 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 500 mm |
| Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat | Vertikální |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2710 x 1495 x 1670 mm |
| Geutatea mașinii | 2200 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Lungimea maximă de rectificare | 1000 mm |
| Lățimea maximă de rectificare | 320 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | mm |
| Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat | Horizontální |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000x1936x2260 mm |
| Geutatea mașinii | 5000 kg |
| An fabricație: | 2022 |
| Sistem de control | da |
| Lungimea maximă de rectificare | 1015 mm |
| Lățimea maximă de rectificare | 405 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 395 mm |
| Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat | Horizontální |
| Dimensiunile mesei | 400 x 1000 mm |
| Consumul total de energie | 8,5 kVA |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |