| Sistem de control Heidenhain | TNC 426 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 6020x1060 mm |
| Deplasarea pe axa X | 4300 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 760 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1200 mm |
| Conicitatea axului | SK 50 . |
| Viteza axului | 5 - 2000 /min. |
| Încărcarea maximă a mesei | 8000 kg |
| Geutatea mașinii | 36000 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
The Mecof CS 105 bed-type milling machine represents a robust solution for precise and high-performance milling of large workpieces. Thanks to its design and the proven Heidenhain control system, it is ideal for demanding metalworking operations in toolrooms and heavy engineering. The machine stands out for its high rigidity and stability, ensuring precise results even when roughing large surfaces. This milling machine offers reliability and efficient process control for users requiring versatility and long equipment service life.
| An fabricație: | 2006 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000 x 900 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 900 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 900 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 6000 kg |
| Viteza axului | 1 - 3000 /min. |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Geutatea mașinii | 13 410 kg |
| An fabricație: | 2001 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Selca | 4045 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Deplasarea pe axa X | 2500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1300 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1300 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 4000 kg |
| Viteza axului | 0 - 3500 /min. |
| An fabricație: | 1997 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2200x750 mm |
| Deplasarea pe axa X | 2500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 800 mm |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Viteza axului | 0 - 4000 /min. |
| Puterea motorului principal | 22,5 kW |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Cap de frezare/freză | da |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 500 x 1600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 482 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 517 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 812 mm |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2500x800 mm |
| Deplasarea pe axa X | 2500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1300 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 900 mm |
| Cap de frezare/freză | da |
| Viteza axului | 36 - 2800 /min. |
| Puterea motorului principal | 25 kW |
| Avans rapid pe axa X | 12000 m/min |
| Avansul rapid pe axa Y | 12000 m/min |
| Avansul rapid pe axa Z | 12000 m/min |
| Avansul de lucru | 2-12000 mm/min |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 45 |