| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Diametrul axului de lucru/principal | 130 mm |
| Deplasarea pe axa X | 4000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 2000 mm |
| Viteza axului | 10 - 3000 /min. |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Extensia axului - axa W | 730 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1700 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Dimensiunile mesei | 1800x2200 mm |
| Puterea motorului principal | 41 kW |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
Accessories: flange, manual head, and workpiece probe.
This Fermat WFT 13 CNC table-type horizontal boring mill represents a powerful solution for the precise boring and milling of large and heavy workpieces. Thanks to the modern Heidenhain control system, it ensures high efficiency during demanding machining in both single-item and series production. The machine is ideal for operations requiring stability and rigidity while maintaining high geometric accuracy. The integration of internal cooling significantly improves surface quality and extends tool life, making it a reliable asset for any modern machine shop.
| An fabricație: | 1995 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 100 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1120 mm |
| Viteza axului | 0 - 1120 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | 900 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1250 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1250 x 1250 mm |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 3000 kg |
| Consumul total de energie | 15 kVA |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6710 x 3450 x 3000 mm |
| Geutatea mașinii | 14000 kg |
| An fabricație: | 1992 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 100 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1250 mm |
| Viteza axului | 7 - 1120 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1800 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei rotative | 1200x1200 mm |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 100 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1120 mm |
| Viteza axului | 7 - 1120 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | 900 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1250 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Încărcarea maximă a mesei | 3000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6710 x 3450 x 3000 mm |
| Geutatea mașinii | 14000 kg |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| Consumul total de energie | 17 kVA |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1250 x 1250 mm |
| Diametrul plăcii anterioare | 600 mm |
| Diametrul maxim al strunjirii frontale | 900 mm |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 100 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1120 mm |
| Viteza axului | 0 - 1120 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | 900 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1250 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1250 x 1250 mm |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 3000 kg |
| Consumul total de energie | 15 kVA |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6710 x 3450 x 3000 mm |
| Geutatea mașinii | 14000 kg |
| An fabricație: | 2018 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | 0i-MF |
| Diametrul axului de lucru/principal | 130 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3657 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 3048 mm |
| Viteza axului | 10 - 3000 /min. |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Extensia axului - axa W | 730 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1820 mm |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 40 |
| Conicitatea axului | CAT 50 . |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei rotative | 1524 x 4013 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 20000 kg |
| Puterea motorului principal | 37/45 kW |
| Geutatea mașinii | 41730 kg |