| Suprafața de lucru | 3070x1660 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 18 t |
| Deplasarea pe axa X | 3070 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1660 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 6,4 mm |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 22 |
| Geutatea mașinii | 14850 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 7600x6700x2230 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition; however, it cannot be tested under power.
The TRUMATIC 3000 R punching machine from the renowned manufacturer Trumpf represents an efficient solution for precise and fast punching or forming of sheet metal parts. This versatile machine combines high reliability with flexibility, ensured by an automated tool changer. It is an ideal choice for engineering operations looking for powerful equipment for complex sheet metal processing while maintaining high production quality. Its robust construction and intuitive control increase productivity even for demanding orders.
| An fabricație: | 2017 |
| Suprafața de lucru | 2500 x 1250 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 20 t |
| Geutatea mașinii | 13000 kg |
| Consumul total de energie | 19 kVA |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1998 |
| Suprafața de lucru | 2000x1000 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 30 t |
| Grosimea maximă a tablei | 6 mm |
| Deplasarea pe axa X | 2000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1000 mm |
| Puterea motorului principal | 4 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000x2800x1800 mm |
| Geutatea mașinii | 5250 kg |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 4000x1970 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2012 |
| Suprafața de lucru | 1000x2000 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 28 t |
| Grosimea maximă a tablei | 6 mm |
| Numărul de curse | 250 /min |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000x3800x2100 mm |
| Geutatea mașinii | 8000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2003 |
| Suprafața de lucru | 1250x2500 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 22 t |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 150 kg kg |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Bosch | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6900 x 5800 x 2200 mm |
| Geutatea mașinii | 11 050 kg |
| An fabricație: | 2006 |
| Suprafața de lucru | 2530 x 1270 mm |
| Forța nominală de deformare a presei | 23 t |
| Capul revolver | da |
| Grosimea maximă a materialului tăiat | 8 mm |
| Geutatea mașinii | 10500 kg |
| Sistem de control | nu |