| Sistem de control Amada | |
| Puterea de indoire | 50 t |
| Lungimea de indoire | 2085 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Geutatea mașinii | 4700 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition.
The set includes basic equipment: a punch and a universal die with a length of 1000 mm.
This AMADA HFT 50-20 hydraulic press brake represents a reliable solution for precision bending of sheet metal parts in professional engineering environments. Thanks to the intuitive Amada control system and integrated crowning (deflection compensation), the machine ensures high bend quality and repeatable accuracy across the entire working length. It is an ideal choice for medium-duty applications where the emphasis is on setup efficiency and long-term production process stability in metal processing.
| An fabricație: | 2001 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 80 t |
| Lungimea de indoire | 2620 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | |
| Cursa culisei | 200 mm |
| Geutatea mașinii | 5750 kg |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 120 t |
| Lungimea de indoire | 3100 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 180 mm |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Geutatea mașinii | 8700 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4200 x 1650 x 2775 mm mm |
| An fabricație: | 2013 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Cybelec | |
| Puterea de indoire | 175 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x2550x2750 mm |
| Geutatea mașinii | 11500 kg |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control SAFAN | |
| Puterea de indoire | 120 t |
| Lungimea de indoire | 4300 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| An fabricație: | 2012 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Durma | |
| Puterea de indoire | 220 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Pasajul între coloane | 2600 mm |
| Inălțimea bridei/clemei | 530 mm |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Puterea motorului principal | 22 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x1770x2900 mm |
| Geutatea mașinii | 12250 kg |