| Sistem de control Amada | |
| Puterea de indoire | 100 t |
| Lungimea de indoire | 3110 mm |
| Numărul axelor acționate | 7 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Geutatea mașinii | 6900 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4385 x 2430 x 2681 mm |
| Cursa maximă a berbecului | 200 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Machine in good technical condition, testing possible.
The AMADA HFE 100 M2 hydraulic press brake represents a reliable solution for precise bending of sheet metal parts in both custom and series production. This CNC machine stands out for its high rigidity and advanced control system, ensuring efficient programming and production process stability. Thanks to the integrated crowning system (deflection compensation), it achieves precise results across the entire bending length. It is an ideal choice for operations requiring high repeatability, ease of use, and the long-term operational reliability of the Amada brand.
| An fabricație: | 2001 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 80 t |
| Lungimea de indoire | 2620 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | |
| Cursa culisei | 200 mm |
| Geutatea mașinii | 5750 kg |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 120 t |
| Lungimea de indoire | 3100 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 180 mm |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Geutatea mașinii | 8700 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4200 x 1650 x 2775 mm mm |
| An fabricație: | 2013 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Cybelec | |
| Puterea de indoire | 175 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x2550x2750 mm |
| Geutatea mașinii | 11500 kg |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Puterea de indoire | 50 t |
| Lungimea de indoire | 2050 mm |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Compensația deformării inferioare | nu |
| Tipul acționării presei | Elektrický |
| Puterea motorului principal | 7 kW |
| Geutatea mașinii | 4750 kg |
| An fabricație: | 2012 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Durma | |
| Puterea de indoire | 220 t |
| Lungimea de indoire | 3050 mm |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Compensația deformării inferioare | da |
| Tipul acționării presei | Hydraulický |
| Pasajul între coloane | 2600 mm |
| Inălțimea bridei/clemei | 530 mm |
| Cursa culisei | 265 mm |
| Puterea motorului principal | 22 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4250x1770x2900 mm |
| Geutatea mașinii | 12250 kg |