We are sorry. This product is no longer available. Below you can choose from the similar products.
Show products in the same category
| YOM: | 1960 |
| Max. ram stroke | 630 mm |
| Table diameter | 1100 mm |
| X axis travel | 1000 mm/min |
| Number of ram strokes | 7 – 45 /min |
| Ram stroke | 630 mm |
| Work surface | 1 000 x 850 mm |
| Machine dimensions l x w x h | 3 800 × 2 500 x 3300 mm |
| Machine weight | 9000 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 1970 |
| Max. diameter of workpiece | 1700 mm |
| Max. workpiece height | 1000 mm |
| Max. weight of workpiece | 5000 kg |
| Dimensions of table working surface | 1250 mm |
| Machine dimensions l x w x h | 4350 x 3120 x 5375 mm |
| Machine weight | 17000 kg |
| Control system | NO |