| Макс. длина заготовки | 320 mm |
| Макс. диаметр обр-ки над станиной | 32 mm |
| Система управления Mitsubishi | |
| Обороты шпинделя | 0 - 8000 /min. |
| Податчик прутка | Да |
| Макс. диаметр прутка | 32 mm |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
Citizen A32 Swiss-Type Automatic Lathe with FMB Bar Feeder. The machine is in very good condition; inspection is possible by appointment.
The Citizen A32 automatic lathe represents a highly efficient solution for precision machining of rotary components in mass production. This modern machine (built in 2014) is ideal for complex operations requiring high stability and speed. Thanks to the combination of a top-tier Mitsubishi control system and an integrated bar feeder, it maximizes workshop productivity and minimizes non-productive time. The A32 model is a sought-after choice for operations emphasizing reliability and the precise processing of demanding workpieces
| Год изготовления: | 2008 |
| Макс. длина заготовки | 184 mm |
| Макс. диаметр обр-ки над станиной | mm |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2008 |
| Макс. длина заготовки | mm |
| Макс. диаметр обр-ки над станиной | mm |
| Масса станка | 4850 kg |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Siemens | |
| Размеры ДхШхВ | 2588x1150x1765 mm |
| Обороты шпинделя | 0 - 10000 /min. |
| Год изготовления: | 2006 |
| Макс. длина заготовки | 200 mm |
| Макс. диаметр обр-ки над станиной | mm |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Fanuc | |
| Размеры ДхШхВ | 2270x1650x2200(2500) mm |
| Масса станка | 3500 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| Макс. длина заготовки | 3000 mm |
| Макс. диаметр обр-ки над станиной | 22 mm |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Mitsubishi | |
| Масса станка | 1850 kg |
| Размеры ДхШхВ | 2370x1105x1890 mm |
| Обороты шпинделя | 50 - 7000 /min. |
| Год изготовления: | 2004 |
| Макс. длина заготовки | 160 mm |
| Макс. диаметр обр-ки над станиной | mm |
| Масса станка | 3000 kg |
| Размеры ДхШхВ | 1100× 7270 × 1950 mm |
| ЧПУ | Нет |