| Largo max. de pieza trabajada | 320 mm |
| Diámetro de giro sobre el lecho | 32 mm |
| Sistema de control Mitsubishi | |
| Giros del husillo | 0 - 8000 /min. |
| Cargador de pieza a maquinar | Sí |
| Diámetro máx. del material de barra | 32 mm |
Sujeto a cambio de parámetros técnicos.
Citizen A32 Swiss-Type Automatic Lathe with FMB Bar Feeder. The machine is in very good condition; inspection is possible by appointment.
The Citizen A32 automatic lathe represents a highly efficient solution for precision machining of rotary components in mass production. This modern machine (built in 2014) is ideal for complex operations requiring high stability and speed. Thanks to the combination of a top-tier Mitsubishi control system and an integrated bar feeder, it maximizes workshop productivity and minimizes non-productive time. The A32 model is a sought-after choice for operations emphasizing reliability and the precise processing of demanding workpieces
| Año de fabricación: | 2008 |
| Largo max. de pieza trabajada | 184 mm |
| Diámetro de giro sobre el lecho | mm |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 2008 |
| Largo max. de pieza trabajada | mm |
| Diámetro de giro sobre el lecho | mm |
| Peso de la máquina | 4850 kg |
| Sistema de control | Sí |
| Sistema de control Siemens | |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 2588x1150x1765 mm |
| Giros del husillo | 0 - 10000 /min. |
| Año de fabricación: | 2006 |
| Largo max. de pieza trabajada | 200 mm |
| Diámetro de giro sobre el lecho | mm |
| Sistema de control | Sí |
| Sistema de control Fanuc | |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 2270x1650x2200(2500) mm |
| Peso de la máquina | 3500 kg |
| Año de fabricación: | 0 |
| Largo max. de pieza trabajada | 3000 mm |
| Diámetro de giro sobre el lecho | 22 mm |
| Sistema de control | Sí |
| Sistema de control Mitsubishi | |
| Peso de la máquina | 1850 kg |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 2370x1105x1890 mm |
| Giros del husillo | 50 - 7000 /min. |
| Año de fabricación: | 2004 |
| Largo max. de pieza trabajada | 160 mm |
| Diámetro de giro sobre el lecho | mm |
| Peso de la máquina | 3000 kg |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 1100× 7270 × 1950 mm |
| Sistema de control | No |