| Макс. длина заготовки | 6000 mm |
| Макс. ширина заготовки | 2500 mm |
| Макс. толщина разрезаемого материала | 35 mm |
| Тип резки | Kombinovaný |
| Масса станка | 4800 kg |
| Размеры ДхШхВ | 7 500 × 4 200 × 1 900 mm mm |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
The machine is in very good condition, it is possible to try it out by appointment.
This used JANTAR 2 portal cutting machine represents a reliable and effective solution for precise shape cutting of materials. The machine is ideal for use in metalworking and locksmithing operations, where the emphasis is on productivity and high utilization of the cutting area. Thanks to its portal design, it ensures stable torch guidance and cutting accuracy even under long-term load. This is a proven technology for economical sheet metal cutting, which optimizes production costs and increases workshop flexibility. The machine is in good condition and can be retested.
| Год изготовления: | 2002 |
| Макс. длина заготовки | 8000 mm |
| Макс. толщина листа | 30 mm |
| Макс. ширина заготовки | 2000 mm |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2004 |
| Макс. длина заготовки | 3000 mm |
| Макс. ширина заготовки | 1500 mm |
| Макс. толщина разрезаемого материала | 15 mm |
| Тип резки | Plasma |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2024 |
| Макс. длина заготовки | 1660 mm |
| Макс. ширина заготовки | 630 mm |
| Макс. толщина разрезаемого материала | 20 mm |
| Тип резки | Plasma |
| Масса станка | 7000 kg |
| Размеры ДхШхВ | 6000x4000x3000 mm |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2023 |
| Макс. длина заготовки | mm |
| Макс. ширина заготовки | mm |
| Макс. толщина разрезаемого материала | mm |
| Тип резки | |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 0 |
| Макс. длина заготовки | 6000 mm |
| Макс. ширина заготовки | 3000 mm |
| Макс. толщина разрезаемого материала | mm |
| Тип резки | Plasma |
| Размер листового металла | 4000x2000 mm |
| ЧПУ | Нет |