| Lungh.max. del pezzo lavorato | 6000 mm |
| Largh. max. del pezzo lavorato | 2500 mm |
| Max. spessore di taglio | 35 mm |
| Tipo di taglio | Kombinovaný |
| Peso della macchina | 4800 kg |
| Dimensioni lungh. x largh. x alt. | 7 500 × 4 200 × 1 900 mm mm |
Soggetto a modifica dei parametri tecnici.
The machine is in very good condition, it is possible to try it out by appointment.
This used JANTAR 2 portal cutting machine represents a reliable and effective solution for precise shape cutting of materials. The machine is ideal for use in metalworking and locksmithing operations, where the emphasis is on productivity and high utilization of the cutting area. Thanks to its portal design, it ensures stable torch guidance and cutting accuracy even under long-term load. This is a proven technology for economical sheet metal cutting, which optimizes production costs and increases workshop flexibility. The machine is in good condition and can be retested.
| Anno di fabbricazione: | 2002 |
| Lungh.max. del pezzo lavorato | 8000 mm |
| Spessore max. della lamiera | 30 mm |
| Largh. max. del pezzo lavorato | 2000 mm |
| Sistema di controllo | No |
| Anno di fabbricazione: | 2004 |
| Lungh.max. del pezzo lavorato | 3000 mm |
| Largh. max. del pezzo lavorato | 1500 mm |
| Max. spessore di taglio | 15 mm |
| Tipo di taglio | Plasma |
| Sistema di controllo | No |
| Anno di fabbricazione: | 2024 |
| Lungh.max. del pezzo lavorato | 1660 mm |
| Largh. max. del pezzo lavorato | 630 mm |
| Max. spessore di taglio | 20 mm |
| Tipo di taglio | Plasma |
| Peso della macchina | 7000 kg |
| Dimensioni lungh. x largh. x alt. | 6000x4000x3000 mm |
| Sistema di controllo | No |
| Anno di fabbricazione: | 2023 |
| Lungh.max. del pezzo lavorato | mm |
| Largh. max. del pezzo lavorato | mm |
| Max. spessore di taglio | mm |
| Tipo di taglio | |
| Sistema di controllo | No |
| Anno di fabbricazione: | 0 |
| Lungh.max. del pezzo lavorato | 6000 mm |
| Largh. max. del pezzo lavorato | 3000 mm |
| Max. spessore di taglio | mm |
| Tipo di taglio | Plasma |
| Dimensioni della lamiera | 4000x2000 mm |
| Sistema di controllo | No |