| Longueur de la piece maxi | 6000 mm |
| Largeur maxi de la piece a usiner | 2500 mm |
| Epaisseur maxi du materiau a couper | 35 mm |
| Type de coupage | Kombinovaný |
| Poids totale de la machine | 4800 kg |
| Dimensions hors tout | 7 500 × 4 200 × 1 900 mm mm |
Sujet au changement de paramètres techniques.
The machine is in very good condition, it is possible to try it out by appointment.
This used JANTAR 2 portal cutting machine represents a reliable and effective solution for precise shape cutting of materials. The machine is ideal for use in metalworking and locksmithing operations, where the emphasis is on productivity and high utilization of the cutting area. Thanks to its portal design, it ensures stable torch guidance and cutting accuracy even under long-term load. This is a proven technology for economical sheet metal cutting, which optimizes production costs and increases workshop flexibility. The machine is in good condition and can be retested.
| Année de production: | 2002 |
| Longueur de la piece maxi | 8000 mm |
| Epaisseur maxi de tole | 30 mm |
| Largeur maxi de la piece a usiner | 2000 mm |
| Système de contrôle | NON |
| Année de production: | 2004 |
| Longueur de la piece maxi | 3000 mm |
| Largeur maxi de la piece a usiner | 1500 mm |
| Epaisseur maxi du materiau a couper | 15 mm |
| Type de coupage | Plasma |
| Système de contrôle | NON |
| Année de production: | 2024 |
| Longueur de la piece maxi | 1660 mm |
| Largeur maxi de la piece a usiner | 630 mm |
| Epaisseur maxi du materiau a couper | 20 mm |
| Type de coupage | Plasma |
| Poids totale de la machine | 7000 kg |
| Dimensions hors tout | 6000x4000x3000 mm |
| Système de contrôle | NON |
| Année de production: | 2023 |
| Longueur de la piece maxi | mm |
| Largeur maxi de la piece a usiner | mm |
| Epaisseur maxi du materiau a couper | mm |
| Type de coupage | |
| Système de contrôle | NON |
| Année de production: | 0 |
| Longueur de la piece maxi | 6000 mm |
| Largeur maxi de la piece a usiner | 3000 mm |
| Epaisseur maxi du materiau a couper | mm |
| Type de coupage | Plasma |
| Dimensions de tôle | 4000x2000 mm |
| Système de contrôle | NON |