| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3070 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1550 mm |
| Maks. grubość blachy | 15 mm |
| Moc lasera | 2000 W |
| Fiber | tak |
| Rozmiary d x sz x w | 6043 x 2900 x 2350 mm |
| Ciężar maszyny | 11 200 kg |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 920 kg |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
Machine in excellent condition, testing is possible.
The AMADA Fiber FLC3015AJ 2kW fiber laser represents a highly efficient solution for precise and fast sheet metal cutting. Thanks to advanced fiber technology, this machine is ideal for both custom and mass production, emphasizing low operating costs and high cutting speeds, especially with thinner materials. The FLC3015AJ model ensures excellent process stability and edge quality, significantly increasing the productivity of engineering operations focused on modern, energy-efficient thermal metal cutting methods.
| Rok produkcji: | 2007 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 20 mm |
| Moc lasera | 3200 W |
| Fiber | nie |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 900 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 8800 x 6010 x 2400 mm |
| Ciężar maszyny | 12000 kg |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2019 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 15 mm |
| Moc lasera | 4000 W |
| Fiber | tak |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 890 kg |
| Ciężar maszyny | 13000 kg |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2015 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 12 mm |
| Moc lasera | 750 W |
| Fiber | tak |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2005 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 12 mm |
| Moc lasera | 2000 W |
| Łączny pobór | 71 kVA |
| Ciężar maszyny | 11500 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 9800x5300x2000 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2018 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 4000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 2000 mm |
| Maks. grubość blachy | 20 mm |
| Moc lasera | 4000 W |
| Fiber | nie |
| Ciężar maszyny | 14500 kg |
| System sterowania | nie |