| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3070 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1550 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 15 mm |
| Puterea laserului | 2000 W |
| Fiber | da |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6043 x 2900 x 2350 mm |
| Geutatea mașinii | 11 200 kg |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 920 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Machine in excellent condition, testing is possible.
The AMADA Fiber FLC3015AJ 2kW fiber laser represents a highly efficient solution for precise and fast sheet metal cutting. Thanks to advanced fiber technology, this machine is ideal for both custom and mass production, emphasizing low operating costs and high cutting speeds, especially with thinner materials. The FLC3015AJ model ensures excellent process stability and edge quality, significantly increasing the productivity of engineering operations focused on modern, energy-efficient thermal metal cutting methods.
| An fabricație: | 2007 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 20 mm |
| Puterea laserului | 3200 W |
| Fiber | nu |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 900 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 8800 x 6010 x 2400 mm |
| Geutatea mașinii | 12000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2019 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 15 mm |
| Puterea laserului | 4000 W |
| Fiber | da |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 890 kg |
| Geutatea mașinii | 13000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2015 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 12 mm |
| Puterea laserului | 750 W |
| Fiber | da |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2005 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 12 mm |
| Puterea laserului | 2000 W |
| Consumul total de energie | 71 kVA |
| Geutatea mașinii | 11500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 9800x5300x2000 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2018 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 4000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 2000 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 20 mm |
| Puterea laserului | 4000 W |
| Fiber | nu |
| Geutatea mașinii | 14500 kg |
| Sistem de control | nu |