| Forța nominală de deformare a presei | 15 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Cursa culisei | 220 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1050x690x1400 mm |
| Geutatea mașinii | 450 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Good technical condition, under power.
This CDCR 13/43-11 hydraulic press from the renowned manufacturer Rakovnické tvářecí stroje s.r.o. represents a reliable solution for efficient forming and pressing in metalworking operations. Thanks to its design, it is ideal for precision operations requiring stable pressure and high frame rigidity. The machine offers an optimal balance between performance and compact dimensions, making it a versatile asset for both mass and piece production, where emphasis is placed on operational reliability and long service life.
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 10 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 500x400 mm |
| Dimensiunile berbecului | 360x280 mm |
| Puterea motorului principal | 5,1 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1300x1000x2200 mm |
| Geutatea mașinii | 1272 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2005 |
| Forța nominală de deformare a presei | 28 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Cursa maximă a berbecului | 260 mm |
| Geutatea mașinii | 480 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1230x700x1587 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2012 |
| Forța nominală de deformare a presei | 150 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 700x1200 mm |
| Numărul cilindrilor | 2 |
| Cursa maximă a berbecului | 400 mm |
| Puterea motorului principal | 18,5 kW |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 160 t |
| Geutatea mașinii | 6838 kg |
| Dimensiunile mesei | 900x630 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2200x1250x3280m mm |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2003 |
| Forța nominală de deformare a presei | 500 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2000x3000 mm |
| Dimensiunile berbecului | 2000x3000 mm |
| Cursa culisei | 800 mm |
| Cursa ejectorului inferior | 280 mm |
| Puterea motorului principal | 30 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5400x2700×4700 mm |
| Geutatea mașinii | 38000 kg |
| Sistem de control | nu |