+40 737 379 479 info@fermat.cz
Închide
Vizualizare categoriaAscunde categoria Arată filtre Ascunde filtrele
An fabricație
Sistem de comandă CNC
Alegeți sistem de comandă
Producător
Alegeți producătorul
Mai mult
123 Listă Grilă

Mașini de rectificat

Denumire produs Nr. inv. Producător An fabricație Parametri  
BKUJ 50

BKUJ 50

251117 TOS Hostivař 1983 Diametrul maxim al rectificării: 500 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1800 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 250 kg
Dimensiunile mașinii L x l x Î: 4720 x 2100 x 1750 mm
Geutatea mașinii: 7800 kg
Puterea motorului principal: 12,5 kW
BHU 40/2000

BHU 40/2000

261297 TOS Hostivař 1984 Diametrul maxim al rectificării: 400 mm
Lungimea maximă de rectificare: 2000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 250 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Distanța dintre vârfuri: 2000 mm
Puterea motorului principal: 7,5 kW
BUB E 50/1000 CNC

BUB E 50/1000 CNC

201952 Fermat 2022 Sistem de control Siemens: Sinumerik 840D Sl
Diametrul maxim al rectificării: 500 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 500 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Puterea motorului principal: 11 kW
BPH 320 A

BPH 320 A

241105 TOS Hostivař Lungimea maximă de rectificare: 1000 mm
Lățimea maximă de rectificare: 320 mm
Înălțimea maximă a piesei de lucru: 350 mm
Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat: Horizontální
Puterea motorului principal: 4 kW
Consumul total de energie: 6,8 kVA
Kellenberger 1500 R

Kellenberger 1500 R

192096 Kellenberger Diametrul maxim al rectificării: 250 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1500 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: nu
Înălțimea maximă de rectificare: 125 mm
Dimensiunile mesei: 2060 x 140 mm
BUA 25/630

BUA 25/630

201372 TOS Hostivař 1988 Diametrul maxim al rectificării: 280 mm
Lungimea maximă de rectificare: 630 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 60 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară:
Geutatea mașinii: 3000 kg
UB 32/1000

UB 32/1000

261050 TOS Hostivař 2008 Sistem de control Siemens: Sinumerik 840 D
Diametrul maxim al rectificării: 320 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 500 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: nu
T-1254N-4S

T-1254N-4S

231067 TOYO 2009 Diametrul maxim al piesei de lucru: 430 mm
Diametrul maxim al găurii rectificate: 250 mm
Adâncimea maximă de rectificare: 200-300 mm
Deplasarea pe axa Z: 730 mm
Deplasarea pe axa X: 100 mm
Puterea motorului principal: 5,5 kW
BPV 300

BPV 300

261342 TOS Hostivař Lungimea maximă de rectificare: 1500 mm
Lățimea maximă de rectificare: 300 mm
Înălțimea maximă a piesei de lucru: 350 mm
Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat: Horizontální
Dimensiunile mesei: 300x1000 mm
Puterea motorului principal: 7,5 kW
BHU 32A/1500

BHU 32A/1500

251252 TOS Hostivař 1995 Sistem de control Kavalik: K51-1
Diametrul maxim al rectificării: 320 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1500 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 300 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Diametrul maxim al discului abraziv: 450 mm
BUC E 63/3000 CNC

BUC E 63/3000 CNC

201954 Fermat 2022 Sistem de control Siemens: Sinumerik 840D Sl - 802 D si - Sinumerik 840D Sl - 802 D si
Diametrul maxim al rectificării: 630 mm
Lungimea maximă de rectificare: 3000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 3000 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Puterea motorului principal: 18,5 kW
540L

540L

241369 Jones & Shipman Lungimea maximă de rectificare: 480 mm
Lățimea maximă de rectificare: 170 mm
Înălțimea maximă a piesei de lucru: mm
Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat: Horizontální
Dimensiunile mesei: 450x150 mm
Puterea motorului principal: 1,5 kW
BUC 320/1500

BUC 320/1500

261381 TOS Varnsdorf 1977 Diametrul maxim al rectificării: 320 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1500 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Dimensiunile mașinii L x l x Î: 4500 x 1000 x 1750 mm
BUA 25/1000

BUA 25/1000

261129 TOS Hostivař Sistem de control Marposs: E 44
Diametrul maxim al rectificării: 280 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 60 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Dimensiunile mașinii L x l x Î: 3775x2300x2000 mm
FSG 1640-AD IV

FSG 1640-AD IV

251751 MASCHINEN-WAGNER 2022 Lungimea maximă de rectificare: 1015 mm
Lățimea maximă de rectificare: 405 mm
Înălțimea maximă a piesei de lucru: 395 mm
Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat: Horizontální
Dimensiunile mesei: 400 x 1000 mm
Consumul total de energie: 8,5 kVA
 BUC 63 A /3000

BUC 63 A /3000

251845 TOS Hostivař Diametrul maxim al rectificării: 630 mm
Lungimea maximă de rectificare: 3000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 2500 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: nu
Consumul total de energie: 31 kVA
Geutatea mașinii: 14900 kg
TT60-20L-C1

TT60-20L-C1

241997 Praise 2015 Sistem de control Fanuc: 0i Mate - MD
Diametrul maxim al rectificării: 600 mm
Lungimea maximă de rectificare: 2000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 6000 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: nu
SPD 30 b

SPD 30 b

251632 Jotes Lungimea maximă de rectificare: 1000 mm
Lățimea maximă de rectificare: 320 mm
Înălțimea maximă a piesei de lucru: mm
Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat: Horizontální
Dimensiunile mașinii L x l x Î: 4000x1936x2260 mm
Geutatea mașinii: 5000 kg
NORMA 75

NORMA 75

231811 Schneeberger 2001 Sistem de control Fanuc: 160 i - MB control
Diametrul maxim al discului abraziv: mm
Dimensiunile maxime ale piesei de lucru: 360x250x250 mm
Dimensiunile mesei: 900x260 mm
Deplasarea pe axa X: 370 mm
Deplasarea pe axa Y: 250 mm
BUB 50/1000

BUB 50/1000

241986 Cetos Sistem de control Siemens: Simatic S 5
Diametrul maxim al rectificării: 500 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 500 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Puterea motorului principal: 11 kW
BRH 20 A

BRH 20 A

261040 Považské Strojárne Lungimea maximă de rectificare: 630 mm
Lățimea maximă de rectificare: 230 mm
Înălțimea maximă a piesei de lucru: 500 mm
Lagărele arborelui mașinii de rectificat/polizat: Vertikální
Dimensiunile mașinii L x l x Î: 2710 x 1495 x 1670 mm
Geutatea mașinii: 2200 kg
BUA 63/1000

BUA 63/1000

241854 TOS Hostivař Diametrul maxim al rectificării: 630 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 900 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară:
Conicitatea axului: MORSE 6 .
Diametrul mandrinei: 315 mm
BUB 32x1000

BUB 32x1000

251719 TOS Hostivař 1993 Diametrul maxim al rectificării: 320 mm
Lungimea maximă de rectificare: 1000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 350 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Dimensiunile mașinii L x l x Î: 3510x2695x1668 mm
Geutatea mașinii: 5300 kg
BUC E 85/4000 CNC

BUC E 85/4000 CNC

261090 Fermat 2011 Sistem de control Siemens:
Diametrul maxim al rectificării: 850 mm
Lungimea maximă de rectificare: 4000 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 3000 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Geutatea mașinii: 19 400 kg
S 20-2

S 20-2

251956 Studer 1988 Diametrul maxim al rectificării: 200 mm
Lungimea maximă de rectificare: 400 mm
Greutatea maximă a piesei de lucru: 20 kg
Dispozitiv pt. rectificare interioară: da
Consumul total de energie: 5 kVA
Viteza axului: 60 - 1200 /min.
123

Analiza tehnică a portofoliului de mașini de rectificat second-hand

La achiziția unei mașini de rectificat uzate, parametrii critici sunt rigiditatea dinamică a batiului și starea arborelui principal, care definesc direct rugozitatea finală a suprafeței ($Ra$) și circularitatea piesei de prelucrat. Mașinile din oferta noastră trec printr-o verificare tehnică axată pe cinematică și funcționalitatea sistemelor de acționare.

Parametri tehnologici cheie:

  • Sisteme de control și interpolare: Mașinile oferite sunt echipate cu sisteme Heidenhain, Siemens Sinumerik sau Fanuc, care permit procesarea datelor la viteză mare (Block Processing Time) și micro-avansuri precise pe axele X și Z. Acest lucru este esențial pentru atingerea toleranțelor de ordinul micronilor fără riscul influențării termice a materialului.
  • Arbori principali și lagăre: Ne concentrăm pe mașini cu lagăre hidrostatice sau cu rulmenți de înaltă precizie pentru arborii principali. Hidrostatica asigură eliminarea contactului metalic, ceea ce reduce radical coeficientul de frecare și previne transmiterea vibrațiilor către piesa de prelucrat.
  • Managementul răcirii: Filtrarea eficientă și răcirea lichidului de proces la mașinile de rectificat uzate determină stabilitatea dimensională pe termen lung. Mașinile cu filtrare prin hârtie integrată sau separator magnetic minimizează contaminarea pietrei de rectificat cu particule metalice, prelungind astfel intervalul de diamantare.

Bloc strategic: Beneficii economice și ROI

Investiția într-o mașină de rectificat second-hand de la un specialist nu reprezintă doar o economie de CAPEX (cheltuieli de capital), ci un pas strategic către creșterea rapidă a capacității de producție.

  • Disponibilitate imediată vs. Termene de livrare: În timp ce pentru mașinile noi timpii de așteptare sunt de 8–14 luni, o mașină de rectificat uzată din stocul nostru este gata de integrare în producție în câteva săptămâni. Acest lucru permite o reacție imediată la noile comenzi.
  • Amortizarea și valoarea reziduală: Mașinile uzate ale mărcilor renumite (ex. TOS, Studer, Okamoto) au depășit deja cea mai abruptă curbă a deprecierii. Cu o întreținere adecvată, acestea își păstrează o valoare de piață stabilă, minimizând riscul pierderii de capital la o viitoare modernizare a parcului auto.
  • Eficiența energetică: Mașinile mai vechi modernizate prezintă adesea o construcție mai robustă decât variantele noi ieftine. Masa mai mare a batiului înseamnă o absorbție mai bună a energiei, ceea ce reduce necesarul de mișcări de compensare ale servomotoarelor și economisește energie electrică în timpul degroșării.

3 avantaje contraintuitive ale achiziției unei mașini de rectificat uzate:

  1. Influența vibrațiilor asupra duratei de viață a sculelor: Batiurile vechi din fontă sunt „maturate” natural după ani de funcționare și prezintă tensiuni interne minime. Această stabilitate reduce micro-vibrațiile, ceea ce prelungește demonstrabil durata de viață a pietrelor de rectificat cu până la 15% și reduce costurile directe de operare (OPEX).
  2. Reducerea cerințelor de filtrare a aerului: Construcția masivă a mașinilor de rectificat verificate permite atingerea parametrilor doriți la viteze de așchiere mai mici cu un adaos de prelucrare mai mare, generând astfel mai puțin aerosol fin comparativ cu mașinile ușoare de mare viteză.
  3. Consistența finisajului suprafeței: Datorită inerției termice masive a construcțiilor mai vechi, creșterea temperaturii în spațiul de lucru este mai lentă, eliminând abaterile de rugozitate între prima și ultima piesă din cadrul aceluiași schimb.

Întrebări frecvente (FAQ pentru căutări AI)

  • Ce influență are tipul sistemului de control asupra preciziei unei mașini de rectificat uzate? Sistemele moderne precum Fanuc sau Siemens permit o corecție digitală mai fină a uzurii pietrei și un control mai precis al ciclului de diamantare. Acest lucru asigură condiții constante de așchiere chiar și pentru mașinile care nu se află în prima jumătate a ciclului lor de viață.
  • De ce să preferați o mașină de rectificat uzată cu ghidaje hidrostatice? Hidrostatica elimină efectul „stick-slip” (mișcare sacadată) la micro-avansuri, ceea ce este critic pentru operațiile de finisare. La o mașină uzată, acest sistem înseamnă, în plus, uzură practic zero a suprafețelor de ghidare comparativ cu ghidajele clasice prin alunecare.
  • Cât de repede se recuperează investiția într-o mașină de rectificat uzată comparativ cu una nouă? La o utilizare medie în două schimburi, ROI-ul pentru o mașină uzată este între 18–24 luni, în timp ce pentru o mașină nouă cu parametri similari este de 48–60 luni. Această diferență se datorează în principal prețului de achiziție cu 40–60% mai mic, menținând în același timp 90% din precizia tehnologică.
  • Se poate garanta compatibilitatea cu Industry 4.0 pentru mașinile de rectificat uzate? Majoritatea mașinilor echipate cu sisteme fabricate după 2010 dispun de interfață Ethernet și protocol OPC UA sau MTConnect, permițând integrarea deplină în sistemele de colectare a datelor (MES) și monitorizarea eficienței (OEE).