| Deplasarea pe axa X | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 200 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1800 x 1600 x 2180 mm |
| Geutatea mașinii | 2500 kg |
| Diametrul mesei | 850 x 500 x 200 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition; testing is possible.
The Charmilles Technologies Robofil 290 P wire EDM machine represents a high-precision solution for the electrical discharge machining of complex shapes and tools. Manufactured in 2000, this machine is ideal for producing precision dies, punches, and components with high surface quality requirements. Thanks to its design, it ensures a stable cutting process and reliability in both toolrooms and single-piece production. For the user, the primary benefit lies in efficiently achieving tight tolerances for geometrically demanding workpieces made of conductive materials.
| An fabricație: | 2005 |
| Deplasarea pe axa X | 550 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2018 |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 410 mm |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1000 kg |
| An fabricație: | 2017 |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 350 mm |
| Axa U | 150 mm |
| Axa V | 150 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 1000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2495x3500x2345 mm |
| Geutatea mașinii | 4600 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2014 |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 410 mm |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1000 kg |
| An fabricație: | 2006 |
| Deplasarea pe axa X | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 300 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2550x2800x2150 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
| Diametrul maxim al sârmei | 0,1-0,36 mm |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
| Sistem de control | nu |