| Deplasarea pe axa X | 550 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2600 x 2810 x 2240 mm |
| Geutatea mașinii | 2100 kg |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 700 mm |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 1200 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 400 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition, currently disconnected.
The Charmilles Technologies ROBOFIL 440 CC wire EDM machine represents a high-precision solution for electrical discharge machining of complex parts and tool making. This machine is ideal for operations requiring maximum reliability when cutting hardened materials and producing precision punches or dies. The main benefit is the advanced control system, which ensures process stability and high surface quality. Built in 2005, the device effectively combines robust construction with precise guidance for demanding engineering applications.
| An fabricație: | 2005 |
| Deplasarea pe axa X | 550 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2018 |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 410 mm |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1000 kg |
| An fabricație: | 2014 |
| Deplasarea pe axa X | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 410 mm |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1000 kg |
| An fabricație: | 2006 |
| Deplasarea pe axa X | 500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 350 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 300 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2550x2800x2150 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
| Diametrul maxim al sârmei | 0,1-0,36 mm |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2000 |
| Deplasarea pe axa X | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 200 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1800 x 1600 x 2180 mm |
| Geutatea mașinii | 2500 kg |
| Diametrul mesei | 850 x 500 x 200 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Sistem de control | nu |