| Max. diameter of the cut material | 13.4 in |
| Machine dimensions l x w x h | 99.2 x 92 x 76 in |
| Machine weight | 2020 kg |
Subject to change of technical parameters.
Fully automatic CNC sawing machine. Connected and available for testing.
- round cutting capacity at 90° – 335 mm
- rectangular cutting capacity at 90° – 500 × 335 mm
- round cutting capacity at 45° – 330 mm
- rectangular cutting capacity at 45° – 320 × 335 mm
- round cutting capacity at 30° – 180 mm
- rectangular cutting capacity at 30° – 170 × 335 mm
| YOM: | 2014 |
| Max. diameter of the cut material | 560 mm |
| Main motor power | 4 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 3500x1400x2100 mm |
| Machine weight | 3000 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Max. diameter of the cut material | 340 mm |
| Main motor power | 2,2 kW |
| Machine weight | 600 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Machine weight | 400 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 2012 |
| Max. diameter of the cut material | 500 mm |
| Machine weight | 1450 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 2022 |
| Max. diameter of the cut material | 450 mm |
| Machine dimensions l x w x h | 3050 x 1340 x 2050 mm |
| Machine weight | 3000 kg |
| Main motor power | 7,5 kW |
| Feeding speed | 20-100 m/min |
| Control system | NO |