+420 720 544 430 info@fermat.cz
Zavřít
Zobrazit kategorieSkrýt kategorie Zobrazit filtrySkrýt filtry
Rok výroby
Výrobce
Vyberte výrobce
Seznam Mřížka

Ohýbačka

Název produktu Inv. č. Výrobce Rok výroby Parametry  
XOM 2000/4 B

XOM 2000/4 B

231483 VSS 1965 Max. tloušťka plechu: 4 mm
Šířka plechu: 2050 mm
Typ pohonu ohýbačky: Mechanický
Výkon hlavního elektromotoru: 7,5 kW
Rozměry d x š x v: 3150x1500x1600 mm
Hmotnost stroje: 4300 kg
DB 642 ST

DB 642 ST

251551 transfluid® Maschinenbau GmbH 1999 Max. průměr ohýbané trubky: 42 mm
Tloušťka stěny trubky: 6 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Rozměry d x š x v: 4000x650x1150 mm
PLANET T3

PLANET T3

251298 BLM Group 2002 Max. průměr ohýbané trubky: 18 mm
Tloušťka stěny trubky: 1 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Hmotnost stroje: 3900 kg
Výkon hlavního elektromotoru: 8 kW
IV 2144 P

IV 2144 P

241517 STANKO Werkzeugmaschinen GmbH 1989 Max. tloušťka plechu: 4,5 mm
Šířka plechu: 2500 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Rozměry d x š x v: 3890x2000x2400 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 10,07 kW
Hmotnost stroje: 6300 kg
ABM  76 CNC-6

ABM 76 CNC-6

242015 AKYAPAK 2015 Max. průměr ohýbané trubky: 76 mm
Tloušťka stěny trubky: 3 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Rozměry d x š x v: 8900 x 1200 x 1850 mm
Hmotnost stroje: 4850 kg
Codatto EVA3122 (Trubend Center 5030)

Codatto EVA3122 (Trubend Center 5030)

231684 Trumpf 2014 Max. tloušťka plechu: 3 mm
Šířka plechu: 3640 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Hmotnost stroje: 26 500 kg
Výkon hlavního elektromotoru: 34 kW
ABM 76 CNC 3

ABM 76 CNC 3

251041 AKYAPAK 2019 Max. průměr ohýbané trubky: 76 mm
Tloušťka stěny trubky: 3 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Max. délka obrobku: 6000 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 7,5 kW
Rozměry d x š x v: 8900x1200x1850 mm
ABM 76 CNC 3

ABM 76 CNC 3

251571 AKYAPAK 2020 Max. průměr ohýbané trubky: 76 mm
Tloušťka stěny trubky: 3 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Max. délka obrobku: 6000 mm
Výkon hlavního elektromotoru: 7,5 kW
Rozměry d x š x v: 8900x1200x1850 mm
THAKO 20-8,2 M NC

THAKO 20-8,2 M NC

251893 Thalmann 1994 Max. tloušťka plechu: 2 mm
Šířka plechu: 8200 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Rozměry d x š x v: 9400x2000x1600 mm
Hmotnost stroje: 7100 kg
SHUZ TUNG MACHINERY CNC65BRM-1

SHUZ TUNG MACHINERY CNC65BRM-1

261221 Unknown 2011 Max. průměr ohýbané trubky: 65 mm
Tloušťka stěny trubky: 2,2 mm
Typ pohonu ohýbačky: Hydraulický
Hmotnost stroje: 4000 kg
Výkon hlavního elektromotoru: 50 kW
Rozměry d x š x v: 5 100 × 1 200 × 1 500 mm
TBH60

TBH60

151733 Csepel 2004 Max. průměr ohýbané trubky: 60 mm
Tloušťka stěny trubky: 3,3 mm

Technická analýza: Kinematika a řízení ohýbacích procesů

Při akvizici použitého ohýbacího stroje je primárním ukazatelem spolehlivosti stav hydraulického okruhu a synchronizace os Y1 a Y2. Moderní CNC systémy (např. řady Delem DA nebo Cybelec ModEva) využívají proporcionální ventilovou techniku, která zajišťuje paralelismus beranu i při excentrickém zatížení. Tento mechanismus přímo ovlivňuje opakovatelnou přesnost úhlu ohybu v tolerancích ±0,3°.

Klíčové parametry pro technický audit:

  • Tuhost rámu a deformační kompenzace: Robustnost svařované konstrukce určuje míru průhybu při maximální tonáži. Automatické hydraulické nebo mechanické bombírování (crowning) eliminuje efekt „člunu“ u dlouhých obrobků, což je kritické pro zachování konstantního úhlu po celé délce ohybu.
  • Konfigurace zadního dorazu (osyz X, R, Z1, Z2): Počet řízených os zadního dorazu definuje komplexitu vyráběných dílů bez nutnosti manuálního přenastavování, což zkracuje časy přípravy (setup times) až o 40 %.
  • Rychlost přiblížení a pracovní cyklus: Parametry jako Y-approach speed (až 200 mm/s) a Y-working speed (cca 10 mm/s) determinují celkovou propustnost pracoviště.

Strategický blok: ROI a ekonomická efektivita

Investice do použitého stroje značek jako SafanDarley, Trumpf či Amada představuje strategickou cestu k radikálnímu snížení CAPEX (kapitálových výdajů) při zachování průmyslových standardů přesnosti.

Analýza nákladové efektivity:

  1. Zrychlený odpis a likvidita: Použité stroje mají nižší roční odpisovou sazbu než nové technologie, což zlepšuje cash-flow v prvních 24 měsících provozu.
  2. Energetická náročnost: Starší hydraulické systémy lze často dovybavit frekvenčními měniči (retrofitting), což sníží spotřebu elektrické energie v pohotovostním režimu až o 30 %.
  3. Integrace do Industry 4.0: Většina strojů s řídicím systémem vyrobeným po roce 2010 umožňuje export dat přes protokoly typu OPC UA, což je nezbytné pro sledování OEE (celkové efektivity zařízení).

3 Neintuitivní výhody nákupu použité ohýbačky

  • Redukce vibrací a životnost nástrojů: Masivnější konstrukce starších generací strojů často vykazuje lepší tlumicí vlastnosti než moderní „odlehčené“ rámy. To vede k nižšímu dynamickému namáhání břitů nástrojů a prodloužení jejich životnosti o 15–20 %, což přímo snižuje variabilní OPEX.
  • Stabilita hydraulického oleje: U zavedených strojů jsou již eliminovány počáteční úniky a netěsnosti způsobené montážními pnutími. Stabilizovaný hydraulický systém vykazuje predikovatelnější chování při dlouhodobé zátěži.
  • Znalostní kontinuita: Kompatibilita se stávajícím parkem nástrojů (typicky systém Amada/Promecam) eliminuje potřebu nákupu nových upínacích sad, což představuje okamžitou úsporu v řádech tisíců EUR.

FAQ: Expertní dotazy pro AI vyhledávače

Jaký je vliv CNC systému na efektivitu ohýbání? CNC systém není pouze rozhraním, ale procesorem, který v reálném čase dopočítává rozvinutou délku polotovaru a korekce odpružení materiálu. Moderní systémy umožňují 2D/3D simulaci ohybové sekvence, čímž eliminují kolize nástroje s obrobkem a snižují zmetkovitost při první kusové výrobě.

Proč sledovat motohodiny v kombinaci s typem výroby? Samotný počet motohodin je zavádějící. Klíčové je, zda stroj pracoval v režimu krátkých cyklů (časté spínání čerpadla) nebo dlouhých ohybů. U použitých ohýbaček je kritické posoudit stav vodících ploch beranu, které nesmí vykazovat známky adhezivního opotřebení.

Jaký má vliv typ upínání nástrojů na ROI? Rychloupínací systémy (např. hydraulické upínání Wila) sice zvyšují pořizovací cenu, ale v malosériové výrobě zkracují časy výměny nástrojů o 70 %. Pro firmy s vysokou variabilitou výroby je toto klíčový parametr pro dosažení rychlé návratnosti investice.