| Nominalna siła kształtująca prasy | 15 t |
| Rozmiary stołu | mm |
| Skok suwaka | 220 mm |
| Rozmiary d x sz x w | 1050x690x1400 mm |
| Ciężar maszyny | 450 kg |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
Good technical condition, under power.
This CDCR 13/43-11 hydraulic press from the renowned manufacturer Rakovnické tvářecí stroje s.r.o. represents a reliable solution for efficient forming and pressing in metalworking operations. Thanks to its design, it is ideal for precision operations requiring stable pressure and high frame rigidity. The machine offers an optimal balance between performance and compact dimensions, making it a versatile asset for both mass and piece production, where emphasis is placed on operational reliability and long service life.
| Rok produkcji: | 0 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 160 t |
| Rozmiary stołu | 900x630 mm |
| Rozmiary suwaka | 750x450 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 15 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 2200x1250x3280 mm |
| Ciężar maszyny | 6838 kg |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 1978 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 63 t |
| Rozmiary stołu | 620x500 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 22 kW |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 0 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 100 t |
| Rozmiary stołu | 750x560 mm |
| Rozmiary suwaka | 530x400 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 15 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 1900x1200x3030 mm |
| Ciężar maszyny | 5000 kg |
| Maks. skok suwaka | 500 mm |
| Przewężenie | 360 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 1959 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 10 t |
| Rozmiary stołu | 500x400 mm |
| Rozmiary suwaka | 450x280 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 4 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 1300x1000x2220 mm |
| Ciężar maszyny | 1100 kg |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 1984 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 160 t |
| Rozmiary stołu | 900x630 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 17 kW |
| Ciężar maszyny | 7000 kg |
| Prędkość zbliżania się | 200 mm/s |
| Skok suwaka | 500 mm |
| System sterowania | nie |