| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 1000 mm |
| Moduł | 10 - |
| Moc głównego elektrosilnika | 7,5 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 3120 x 1870 x 2525 mm |
| Ciężar maszyny | 10000 kg |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
Machine in good technical condition.
The TOS Čelákovice FO 10 gear hobbing machine represents a robust and reliable solution for the precise machining of spur and worm gears. This classic machine is an ideal choice for single-piece and small-batch engineering production, where emphasis is placed on mechanical durability and simple operation. Thanks to its design, it ensures a stable cutting process and long service life, making it an efficient tool for expanding production capacities in the field of conventional gear machining.
| Rok produkcji: | 0 |
| System sterowania | nie |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 1000 mm |
| Moduł | 10 - |
| Moc głównego elektrosilnika | 7,5 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 3120x1870x2525 mm |
| Ciężar maszyny | 8700 kg |
| Rok produkcji: | 0 |
| System sterowania | nie |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 3500 mm |
| Moduł | 30 - |
| Rozmiary d x sz x w | 7 410x 5 400x 4 820 mm |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 3500 mm |
| Rok produkcji: | 1977 |
| System sterowania | nie |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 320 mm |
| Moduł | 6 - |
| Moc głównego elektrosilnika | 7,5 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 1790x1375x2200 mm |
| Ciężar maszyny | 5420 kg |