| System sterowania Fidia | M20 / MNC594 |
| Rozmiary stołu | 5000x3000 mm |
| Przejazd osi X | 5100 mm |
| Przejście między stojakami | 3500 mm |
| Prześwit pomiędzy stołem i bramą | 2000 mm |
| Przejazd osi Y | 3800 mm |
| Przejazd osi Z | 1500 mm |
| Rozmiary d x sz x w | 14000 x 7500 x 6400 mm |
| Ciężar maszyny | 125000 kg |
| Oś C | 360 ° |
| Oś A | 180 ° |
| Oś B | 180 ° |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
Tool Taper: ISO 50
Control System: Fidia M20 MNC594
Axis Travel: * X: 5,100 mm
Y: 3,800 mm
Z: 1,500 mm
C: 360° (1×)
A/B: ±185°
Power Supply: 3×400 V, 135 kVA
The machine is currently disconnected. Complete documentation is available.
Description: The DUFIEUX Vertamill 235 FN22 portal milling machine represents a high-performance solution for the precision machining of large and heavy workpieces. Thanks to its robust construction and advanced Fidia control system, this machine is ideal for demanding milling operations in toolrooms or the aerospace industry. It offers excellent stability and flexibility when machining complex shapes, ensuring high production efficiency and precise results even for technologically challenging projects requiring maximum reliability.
| Rok produkcji: | 2023 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Heidenhain | TNC 640 |
| Rozmiary stołu | 6000 x 2500 mm |
| Przejazd osi X | 6000 mm |
| Przejście między stojakami | 3200 mm |
| Prześwit pomiędzy stołem i bramą | 1900 mm |
| Mocujący stożek wrzeciona | ISO 50 . |
| Obroty wrzeciona | 40 - 5500 /min. |
| Maks. obciążenie stołu | 22000 kg |
| Przejazd osi Y | 3200 mm |
| Przejazd osi Z | 1250 mm |
| Ciężar maszyny | 88000 kg |
| Moc głównego elektrosilnika | 41 kW |
| Szybki posuw | 10 m/min |
| Łączny pobór | 83 kVA |
| Przesuw roboczy | 1-8000 mm/min |
| Przekrój suwaka | 500x450 mm |
| Maks. przejście pod czołem wrzeciona | 1800 mm |
| Rok produkcji: | 0 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Heidenhain | TNC 640 |
| Rozmiary stołu | 4000x2000 mm |
| Przejazd osi X | 4000 mm |
| Przejście między stojakami | 2500 mm |
| Prześwit pomiędzy stołem i bramą | 1890 mm |
| Przejazd osi Y | 2700 mm |
| Przejazd osi Z | 1250 mm |
| Obroty wrzeciona | 0 - 5500 /min. |
| Maks. obciążenie stołu | 15 000 kg |
| Rok produkcji: | 2011 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Siemens | Sinumerik 840 D |
| Rozmiary stołu | 1600x4000 mm |
| Przejazd osi X | 4200 mm |
| Przejście między stojakami | 2100 mm |
| Maks. obciążenie stołu | 10 000 kg |
| Przejazd osi Y | 2300 mm |
| Przejazd osi Z | 1250 mm |
| Mocujący stożek wrzeciona | ISO 50 . |
| Obroty wrzeciona | 40 - 6000 /min. |
| Maks. moment obrotowy wrzeciona | 1050/1435 Nm |
| Szybki posuw | 10 m/min |
| Moc głównego elektrosilnika | 30/41 kW |
| Łączny pobór | 79 kVA |
| Ciężar maszyny | 51000 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 10480 x 5200 x 6120 mm |
| Rok produkcji: | 1969 |
| Przejazd osi X | 12000 mm |
| Przejazd osi Y | 5300 mm |
| Przejazd osi Z | 4000 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 100 kW |
| Mocujący stożek wrzeciona | ISO 60- . |
| Rozmiary stołu | 12000 / 4700 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2013 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Heidenhain | TNC 530 |
| Rozmiary stołu | 2000x1300 mm |
| Przejazd osi X | 2000 mm |
| Przejście między stojakami | 1700 mm |
| Prześwit pomiędzy stołem i bramą | 1225 mm |
| Przejazd osi Y | 1600 mm |
| Przejazd osi Z | 1200 mm |
| Mocujący stożek wrzeciona | ISO 50 . |
| Rozmiary d x sz x w | 7580x5355x4043 mm |
| Ciężar maszyny | 25000 kg |
| Obroty wrzeciona | 0 - 10000 /min. |
| Liczba osi sterowanych | 5 |