| Sistem de control Fanuc | 0i-TF |
| Diametrul de strunjire | 450 mm |
| Lungimea de strunjire | 600 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 86 mm |
| Capul revolver | da |
| Diametru periferic deasupra batiului | 580 mm |
| Deplasarea pe axa X | 240 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 600 mm |
| Viteza axului | 10 - 4000 /min. |
| Puterea motorului principal | 15/11 kW |
| Avansul rapid | 20 m/min |
| Geutatea mașinii | 4500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3525x1851x1862 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in excellent technical condition; testing is possible.
Accessories: tool probe.
This Johnford SL-40 CNC lathe with a Fanuc control system represents a high-performance solution for precision turning operations in modern engineering production. Thanks to its slant bed and integrated turret, the machine is ideal for the efficient machining of rotary components where high rigidity and process stability are required. This configuration ensures excellent chip removal and precision, making it a reliable choice for facilities focused on productivity and surface quality in heavy-duty metalworking.
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul de strunjire | 180 mm |
| Lungimea de strunjire | 400 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 63 mm |
| Capul revolver | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3875 x 2122 x 2345 mm |
| Geutatea mașinii | 7000 kg |
| Viteza axului | 10 - 3500 /min. |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 200 mm |
| Lungimea de strunjire | 300 mm |
| Deplasarea pe axa X | 151 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 339 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 290 mm |
| Viteza axului | 20 - 6000 /min. |
| Geutatea mașinii | 4200 kg |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Alimentator de bãri | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2885/3865x1720x1670 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 380 mm |
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 828 D |
| Diametrul de strunjire | 300 mm |
| Lungimea de strunjire | 510 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 65 mm |
| Capul revolver | da |
| Deplasarea pe axa X | 210 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 0 - 4500 /min. |
| Geutatea mașinii | 2950 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700x1700x1900 mm |
| Axa C | ° |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mazatrol | MATRIX NEXUS |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 1021 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | ano mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 380 mm |
| Viteza axului | 0 - 5000 /min. |
| Contra-ax | da |
| Puterea motorului principal | 26 kW |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 650 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 42 mm |
| Capul revolver | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3000x1700x1500 mm |
| Geutatea mașinii | 2200 kg |
| Viteza axului | 1 - 3500 /min. |
| Diametru periferic peste ghidaje | 196 mm |