| Sistem de control Fanuc | i Series |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 330 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 65 mm |
| Capul revolver | da |
| Geutatea mașinii | 2750 kg |
| Deplasarea pe axa X | 300 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 360 mm |
| Diametrul mandrinei | 210 mm |
| Viteza axului | 1 - 4500 /min. |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2350x1595x1693 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in excellent condition with low operating hours; inspection is possible.
The Doosan LYNX 2100 B CNC lathe represents a compact and high-performance solution for precision turning operations in both small-batch and mass production. Thanks to its slant-bed design and the modern Fanuc i Series control system, the machine ensures excellent stability and fast response during machining. This model is ideal for the efficient processing of shaft and flange components, where users will particularly appreciate its high rigidity, reliability, and space-saving design while maintaining maximum precision and productivity.
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul de strunjire | 180 mm |
| Lungimea de strunjire | 400 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 63 mm |
| Capul revolver | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3875 x 2122 x 2345 mm |
| Geutatea mașinii | 7000 kg |
| Viteza axului | 10 - 3500 /min. |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 200 mm |
| Lungimea de strunjire | 300 mm |
| Deplasarea pe axa X | 151 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 339 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 290 mm |
| Viteza axului | 20 - 6000 /min. |
| Geutatea mașinii | 4200 kg |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Alimentator de bãri | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2885/3865x1720x1670 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 380 mm |
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 828 D |
| Diametrul de strunjire | 300 mm |
| Lungimea de strunjire | 510 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 65 mm |
| Capul revolver | da |
| Deplasarea pe axa X | 210 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 0 - 4500 /min. |
| Geutatea mașinii | 2950 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700x1700x1900 mm |
| Axa C | ° |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mazatrol | MATRIX NEXUS |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 1021 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | ano mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 380 mm |
| Viteza axului | 0 - 5000 /min. |
| Contra-ax | da |
| Puterea motorului principal | 26 kW |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 650 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 42 mm |
| Capul revolver | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3000x1700x1500 mm |
| Geutatea mașinii | 2200 kg |
| Viteza axului | 1 - 3500 /min. |
| Diametru periferic peste ghidaje | 196 mm |