| Sistem de control Siemens | |
| Diametrul de strunjire | 1800 mm |
| Lungimea de strunjire | 12000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | mm |
| Capul revolver | nu |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 15000 kg |
| Viteza axului | 10 - 600 /min. |
| Cuplul maxim al platoului de fixare | 35000 Nm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
| An fabricație: | 1974 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul de strunjire | 1250 mm |
| Lungimea de strunjire | 3000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametru periferic peste ghidaje | 900 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 14 000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 8000 x 2100 x 3000 mm |
| Geutatea mașinii | 16 350 kg |
| An fabricație: | 1997 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 C |
| Diametrul de strunjire | 1000 mm |
| Lungimea de strunjire | 14500 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametru periferic deasupra batiului | 1260 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 1000 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 14500 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 20000 kg |
| Cuplul maxim al platoului de fixare | 63000 Nm |
| Geutatea mașinii | 38000 kg |
| Puterea motorului principal | 50 kW |
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 21i |
| Viteza axului | 0 - 6000 /min. |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Capul revolver | da |
| Geutatea mașinii | 2800 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1600x1600x1750 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 420 mm |
| Lungimea de strunjire | 307 mm |
| An fabricație: | 1994 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 810 |
| Diametrul de strunjire | 1320 mm |
| Lungimea de strunjire | 3000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 140 mm |
| Capul revolver | nu |
| Viteza axului | 0 - 700 /min. |
| Puterea motorului principal | 47 kW |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 7000 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul de strunjire | 2500 mm |
| Lungimea de strunjire | 9000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | mm |
| Capul revolver | da |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 175 kg |
| Geutatea mașinii | 175000 kg |
| Diametru periferic deasupra batiului | 2500 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 2000 mm |