| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000x1000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1500 mm |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Viteza axului | 20 - 6000 /min. |
| Cuplul maxim al axului | 1250 Nm |
| Puterea motorului principal | 30 kW |
| Încărcarea maximă a mesei | 7500 kg |
| Avansul rapid | 30 m/min |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 60 |
| Geutatea mașinii | 29300 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 8780x6100x4600 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in very good technical condition, powered up, and available for testing.
The TOS KUŘIM FSQ 100 OR/A3 bed-type milling machine represents a powerful solution for precision and heavy-duty machining of large workpieces. Equipped with the modern Heidenhain TNC 530 control system, the machine is ideal for complex milling operations requiring high rigidity and reliability in demanding environments. Its robust construction and sufficient spindle power ensure efficient material removal while maintaining precision. This 2016 machine is an excellent choice for toolrooms and facilities looking for a versatile and technologically advanced piece of equipment.
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 4000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1500 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1500 mm |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 60 |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 11200 x 8140 x 5390 mm |
| Geutatea mașinii | 50 000 kg |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3500x1300 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1200 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1500 mm |
| Avansul de lucru | 6000 mm/min |
| Avansul rapid | 15 m/min |
| Viteza axului | 0 - 2800 /min. |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 60 |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Diametrul axului de lucru/principal | 130 mm |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Selca | S3000 CNC |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2000 x 700 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 700 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 700 mm |
| Puterea motorului principal | 30 kW |
| Geutatea mașinii | 16000 kg |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 426 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Deplasarea pe axa X | 24000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1250 mm |
| Viteza axului | 0 - 4000 /min. |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 60 |
| Răcire prin ax | da |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000x1250 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1400 mm |
| Viteza axului | 10 - 5000 /min. |
| Încărcarea maximă a mesei | 7000 kg |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 8 |
| Geutatea mașinii | 23000 kg |