| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 500 x 1600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 482 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 517 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 812 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The Correa F3U-E bed-type milling machine represents a reliable solution for universal milling operations in toolrooms and general engineering production. This robust machine is ideal for the precision machining of medium-sized workpieces, where it excels due to its stability and flexibility in setting cutting conditions. Thanks to its design, it enables efficient roughing and finishing operations, thereby increasing workshop productivity. Investing in this model brings proven quality and long service life for demanding industrial applications.
| An fabricație: | 2006 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000 x 900 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 900 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 900 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 6000 kg |
| Viteza axului | 1 - 3000 /min. |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Geutatea mașinii | 13 410 kg |
| An fabricație: | 2001 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Selca | 4045 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Deplasarea pe axa X | 2500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1300 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1300 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 4000 kg |
| Viteza axului | 0 - 3500 /min. |
| An fabricație: | 1997 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2200x750 mm |
| Deplasarea pe axa X | 2500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 800 mm |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Viteza axului | 0 - 4000 /min. |
| Puterea motorului principal | 22,5 kW |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Cap de frezare/freză | da |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 2500x800 mm |
| Deplasarea pe axa X | 2500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1300 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 900 mm |
| Cap de frezare/freză | da |
| Viteza axului | 36 - 2800 /min. |
| Puterea motorului principal | 25 kW |
| Avans rapid pe axa X | 12000 m/min |
| Avansul rapid pe axa Y | 12000 m/min |
| Avansul rapid pe axa Z | 12000 m/min |
| Avansul de lucru | 2-12000 mm/min |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 45 |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 407 |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 3000x920 mm |
| Deplasarea pe axa X | 2500 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1000 mm |
| Viteza axului | 1 - 3000 /min. |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| Puterea motorului principal | 27 kW |
| Cap de frezare/freză | da |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 30 |
| Avansul rapid | 12000 m/min |