| Diametrul axului de lucru/principal | 75 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1250 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 900 mm |
| Viteza axului | 18 - 1800 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1060 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | Morse . |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| Încărcarea maximă a mesei | 3000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4500x3359x2796 mm |
| Geutatea mașinii | 10000 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition.
The TOS Varnsdorf W 75 horizontal table-type boring mill represents a reliable solution for precision drilling, boring, and milling of medium-sized workpieces. Thanks to its robust construction and proven design, this machine is an ideal choice for both single-piece and small-batch engineering production, where high rigidity and machining stability are required. The Morse taper spindle and the overall machine design allow for efficient processing of large parts, with an emphasis on operational reliability and long service life in demanding environments.
| An fabricație: | 1975 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 90 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 900 mm |
| Viteza axului | 0 - 1400 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | 710 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 800 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | MORSE 5 . |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Dimensiunile mesei | 1000 x 1120 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3900 x 2500 x 2650 mm |
| Geutatea mașinii | 9000 kg |
| An fabricație: | 1963 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 63 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1050 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 610 mm |
| Viteza axului | 8 - 1400 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 900 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | . |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 880x800 mm |
| Geutatea mașinii | 7500 kg |
| Puterea motorului principal | 5,5 kW |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 75 mm |
| Deplasarea pe axa X | 750 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 650 mm |
| Viteza axului | 0 - 2800 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | mm |
| Deplasarea pe axa Z | 850 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | . |
| Dimensiunile mesei | 750 x 850 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3811 x 2100 x 2630 mm |
| Geutatea mașinii | 10000 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 60 mm |
| Deplasarea pe axa X | 580 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 500 mm |
| Viteza axului | 34 - 1400 /min. |
| Răcire prin ax | nu |
| Extensia axului - axa W | mm |
| Deplasarea pe axa Z | 600 mm |
| Magazia de scule | nu |
| Conicitatea axului | . |
| Dimensiunile mesei | 830x730 mm |
| An fabricație: | 1984 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul axului de lucru/principal | 75 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1250 mm |
| Deplasarea carcasei port-broșă (Y) | 900 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1000 mm |
| Dimensiunile mesei | 950x950 mm |
| Extensia axului - axa W | 560 mm |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4522x3359x2800 mm |
| Geutatea mașinii | 10700 kg |