| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 630 x 500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 800 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 800 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 710 mm |
| Viteza axului | 46 - 6000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | nu |
| Conicitatea axului | SK 50 . |
| Cuplul maxim al axului | S1/S6 536/822 Nm |
| Puterea motorului principal | S1/S6 28/43 kW |
| Geutatea mașinii | 16000 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 52 |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 800 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition, connected.
Number of pallets: 2
The Heller MCP-H 250 horizontal machining center represents a robust and highly reliable solution for productive milling and complex machining of housing or geometrically demanding parts. Thanks to its rigid construction, it is widely used in precision engineering production, where it efficiently handles even demanding heavy-duty operations. The horizontal spindle concept ensures optimal chip removal from the cutting zone, which significantly increases process stability, extends tool life, and guarantees consistently high workpiece accuracy.
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 500x500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 660 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 660 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 10 - 12000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | nu |
| Conicitatea axului | HSK-63 . |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 700 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 850 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 400 kg |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 400x400 mm |
| Deplasarea pe axa X | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 510 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 10 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | da |
| Conicitatea axului | SK40 . |
| Numărul paleților | 2 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4730x2540x2616 mm |
| Geutatea mașinii | 8600 kg |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 600 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 600 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 300 kg |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 45 |
| An fabricație: | 2003 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | mm |
| Deplasarea pe axa X | 400 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 450 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 400 mm |
| Viteza axului | 50 - 12500 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | |
| Conicitatea axului | . |
| Numărul paleților | 2 |
| Magazia de scule | da |
| An fabricație: | 2010 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Fanuc 31i |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1000x800 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1700 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1250 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1800 mm |
| Viteza axului | 1 - 6000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 50 bar |
| Conicitatea axului | SK 50 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 180 |
| Numărul paleților | 2 |
| Încărcarea maximă a mesei | 4000 kg |
| Puterea motorului principal | 37 kW |
| An fabricație: | 2017 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Kitamura | Arumatik-Mi |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 630x630 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1100 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 920 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 1050 mm |
| Viteza axului | 35 - 12000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 4 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 15 bar |
| Conicitatea axului | SK - 50 BIG + . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 61 |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
| Numărul paleților | 2 |