| Diámetro máx. del material cortado | 200 mm |
| Potencia del motor eléctrico principal | 2,2 kW |
| Peso de la máquina | 170 kg |
Sujeto a cambio de parámetros técnicos.
Good technical condition, under power.
Including feeder.
The FomIndustrie Sika Plus saw is a compact cutting device designed for precise material separation in both workshop and industrial operations. Thanks to its construction and optimized performance, this 2018 model is an ideal choice for efficient profile cutting where reliability and easy handling are required. The machine offers stability during operation and high cut quality, making it a versatile assistant for facilities looking for a balanced ratio between space efficiency and functional benefit.
| Año de fabricación: | 2014 |
| Diámetro máx. del material cortado | 560 mm |
| Potencia del motor eléctrico principal | 4 kW |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 3500x1400x2100 mm |
| Peso de la máquina | 3000 kg |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 0 |
| Diámetro máx. del material cortado | 340 mm |
| Potencia del motor eléctrico principal | 2,2 kW |
| Peso de la máquina | 600 kg |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 0 |
| Peso de la máquina | 400 kg |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 2012 |
| Diámetro máx. del material cortado | 335 mm |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 2480x2300x1900 mm |
| Peso de la máquina | 2020 kg |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 2012 |
| Diámetro máx. del material cortado | 500 mm |
| Peso de la máquina | 1450 kg |
| Sistema de control | No |