| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 200 mm |
| Hauptmotorleistung | 2,2 kW |
| Maschinengewicht | 170 kg |
Änderungen und Irrtümer in den technischen Daten, Angaben und Preisen sowie Zwischenverkauf vorbehalten.
Good technical condition, under power.
Including feeder.
The FomIndustrie Sika Plus saw is a compact cutting device designed for precise material separation in both workshop and industrial operations. Thanks to its construction and optimized performance, this 2018 model is an ideal choice for efficient profile cutting where reliability and easy handling are required. The machine offers stability during operation and high cut quality, making it a versatile assistant for facilities looking for a balanced ratio between space efficiency and functional benefit.
| Baujahr: | 2014 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 560 mm |
| Hauptmotorleistung | 4 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 3500x1400x2100 mm |
| Maschinengewicht | 3000 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 0 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 340 mm |
| Hauptmotorleistung | 2,2 kW |
| Maschinengewicht | 600 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 0 |
| Maschinengewicht | 400 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2012 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 335 mm |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 2480x2300x1900 mm |
| Maschinengewicht | 2020 kg |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2012 |
| Max. Durchmesser des geschnittenen Materials | 500 mm |
| Maschinengewicht | 1450 kg |
| Kontrollsystem | nein |